Bahar ve Hıdrellez |Hayat Akarken | Pudralı Venüs

Bahar ve Hıdırellez

Ben her bahar âşık olurum/Rüzgâr olur yağmur olurum/Filizlenir anılarda gururum/ Taşar içimden ruhum, der ya Sezen Aksu. Halet-i ruhiyem budur, sevgili okur. Bu bahar âşık olmadım, eh evdeyim, kimseyi gördüğüm yok. Neyse efem bu konu başka. Biliyorsunuz dün ve bugün Hıdırellez‘di. Baharın gelmesini, doğanın bolluk ve bereketini kutladık. Ne güzel iki kelime Hıdırellez ve Bahar…

Evet çocukluğumda mahallede kocaman ateşler yakılır, tüm mahalle ateşin üzerinden atlardı. Kırlara gidilir, piknik yapılır, papatyadan yapılan taçlar saçları süslerdi. Ağaçlara bez bağlanır, dilek tutulurdu. O zamanlar nasıl da coşkuluyduk. Hıdırellez’i doyasıya kutlardık. Özlediğim günlerdir. Ne yapayım efem, biliyorsunuz, nostalji de benim bir parçam.

Bahar size ne ifade ediyor? Kendinizi bu dönemlerde nasıl hissediyorsunuz. Benim için bahar doğanın tüm güzelliğini sergilemesi, ağaçların tomurcuklanması gibi içimin de kıpır kıpır olması. Bu bahar da yenilenmek için bir karar aldım ve bir liste yaptım.

*Dolabımı toplayacağım. Giymediğim ne varsa başkalarıyla paylaşacağım. İstifçiliğin lüzumu yok, değil mi.

*Ne zamandır bir müzik aleti çalmayı öğrenmek istiyordum. Akordeon iyi bir başlangıç olabilir gibi. Böyle huzur veren, eskileri hatırlatan bir tını var sesinde. İllaki bir romantiklik, bir nostaljik taraf bulup çıkaracağım. Ne yapayım, ben böyleyim.

*Daha çok şiir okuyacağım. Evet hatta bazen yüksek sesle! Varsın kelimeleri yanlış tonlayayım, varsın diksiyonum dosdoğru olmasın. İsterlerse Leda ve Vera benimle dalga geçsin. Kararımdan dönmem efem. O şiirler okunacak!

*Dikili bir ağacım olsun, derler ya. Eh para pul olmasa bile olursa çocuğuma ve torunlarıma üstüne tırmanabilecekleri bir ağaç bırakmak isterim. Aman Pudralı apartmanların arasında nereye ekeceksin diyorsunuz ama belki bir yolunu bulurum, belki köye yerleşirim. Belki bir sahil kasabasına… Var bir hayalimiz.

*Arkadaşlarım için hayvan evlat edineceğim ve onların bakımı için bağış yapacağım. Anlamlı bir hediye verirken bir cana kol kanat geriyorsunuz. Ne hoş değil mi?

Hıdırellez beni ne düşüncelere gark etti, gördünüz m? Bahar içimde güzel duygular uyandırdı. Bence çok da güzel iyi oldu. Sizin planlarınız neler, bana yazın, yorumlarda buluşalım. Ve Hıdırellez evlerinize bereket getirsin. Zarif kalın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yedi + altı =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Epilasyon Sonrası Oluşan Kızarıklıklar Nasıl Giderilir
Bahar ve Hıdırellez