Burcu Biricik’in Yeni Dizisi Fatma | Netflix | Pudralı Venüs

Burcu Biricik’in Yeni Dizisi Fatma

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Bu aralar hangi diziyi izliyorsunuz? Ben en son 27 Nisan’da Netflix’te yayınlanan Fatma’yı izledim. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor ve hemen söylemeliyim ki Fatma rolünde Burcu Biricik oyunculuğu ile göz dolduruyor efem. Damla sakızlı Türk kahveleri hazırsa Fatma dizisi ile ilgili diğer detaylarla devam edelim.

Fatma Dizisi Konusu

Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan dizilerden sonra psikolojik dramalar epey gündem oldu efem, biliyorsunuz.  Fatma, belki de her gün yanımızdan geçip giden, görmediğimiz insanlardan biridir. Otizmli oğlunu kaybettikten sonra tek başına gecekonduda yaşayan bir temizlik işçisidir ve hapisten çıktıktan sonra ortadan kaybolan kocası Zafer’i aramaktadır.  Bu esnada ondan beklenmeyecek şekilde bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantıları bu cinayeti ortaya çıkarınca olaylar gelişir ve cinayetlerin devamı da gelir.

Fatma Dizisi Oyuncuları

Fatma’nın başrollerinde Camdaki Kız dizisinde Nalan rolüyle öne çıkan Burcu Biricik ve Burcu’nun evine temizliğe gittiği yazar rolüyle Uğur Yücel yer alıyor. Yine dizide Sadakatsiz’in Derin’i olarak yıldızı parlayan Melis Sezen kısa bir rolle karşımıza çıkıyor. Mustafa Konak’ı Fatma’nın oğlu olarak izliyoruz. Didem İnselel, Çağdaş Onur Öztürk, Hazal Türesan, Mehmet Yılmaz Ak, Gülçin Kültür Şahin, Olgun Toker, Deniz Hamzaoğlu dizide izlediğimiz diğer isimler. . Özgür Önürme’nin kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda ise Özer Feyzioğlu oturuyor.

Fatma dizisi yorumları daha çok Burcu Biricik’in oyunculuğunun konuşulduğunu gördüm efem. Hani derler ya varını yoğunu ortaya koymuş, karaktere bürünmüş. Gerçekten öyle. Kendisinin bakışlarını zaman zaman Rosmund Pike’a benzettiğimi söylemeden geçemiciim.

Dizi ile ilgili diğer yorumum ise bölümlerin daha fazla olması gerektiği, Fatma’nın cinayetleri işlemedeki motivasyonunun daha ağır işlenmesinin mantık hatalarını azaltacağı yönünde sevgili okur. Zira Fatma “görünmez” de her olaydan böyle sıyrılması pek mümkün görünmüyor. Bazı yerlere o kadar kolayca girip çıkması, mobese kameralarının nedense onun yüzünü çekmemesi izleyiciyi düşündüren kısımlar.

Siz Fatma dizisini izlediniz mi? Yorumlarınızı merak ediyorum. Murat Soner’in Fatma dizisini yorumladığı videoyu bırakıyorum, katıldığım yerler oldu, diyebilirim.  Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Sepet Saç Örgüsü Nasıl Yapılır
Burcu Biricik’in Yeni Dizisi Fatma