Clubhouse ve Clapper Nedir | Sosyal Medya | Pudralı Venüs

Clubhouse ve Clapper Nedir

Merhaba sevgili okur. Gün geçmiyor ki yeni bir sosyal medya uygulaması hayatımıza girmesin. Karantinada geçirdiğimiz süre boyunca sinemaya gitmeyi, konserlerde şarkılara eşlik etmeyi, arkadaşlarımızla kahve içip dertleşmeyi özledik, itiraf edelim. Eh, sosyal medya bu özlemlerimizi bir nebze olsun dindirmek için var. Limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin. Clubhouse ve Clapper nedir, birlikte bakalım.

Clubhouse Nedir

Efem bu uygulama, kullanıcılarına sohbet odaları üzerinden sesli iletişim imkânı sunuyor. İlgi alanlarına göre ayrılmış ve bir moderatöre bağlı olarak yönetilen sohbetlere konuşmacı olarak katılabilir veya sadece dinleyici olarak da kalabilirsiniz. Ekranda yer alan el işaretine tıkladığınızda ise söz almış oluyorsunuz. Facebook, Instagram gibi diğer sosyal medya araçlarından farklı olarak burada fotoğraf, video ve yazı paylaşamıyorsunuz.

Clubhouse’a nasıl üye olunur, derseniz efem anlatayım. Üzgünüm ama uygulama şimdilik iOS kullanıcılarına hitap ediyor. Uygulamayı indirip bir hesap açıyorsunuz. Size SMS yoluyla bir doğrulama kodu geliyor. Bekleme listesine dâhil oluyorsunuz. Üyelik işleminizin tamamlanması için, bu uygulamayı kullanan birinin size davetiye göndermesi gerekiyor ve her kullanıcının 2 adet davetiye gönderme hakkı bulunuyor. Bakalım Clubhouse Android kullanıcılarına ne zaman hizmet vermeye başlayacak?

Clapper Nedir

Daha Clubhouse’a alışamamışken bir de şimdi Clapper uygulamasını anlattı bana Vera. Eh, karantina herkesi akıllı telefonlar aracılığıyla iletişim kurmaya yöneltti efem. Bu uygulama kimilerince TikTok’a rakip olarak görülüyor. Burada insanlar, ne izlediklerine göre arkadaş oluyorlar. Hayatın içinden anları kısa videolar şeklinde paylaşılıyor.  Böylece aynı seyir zevkine sahip kişiler takipleşiyor. Benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcılar, konum özelliği sayesinde birbirlerini bulabiliyor. Clapper şimdilik ücretsiz ve reklamsız olarak hizmet veriyor. Kullanan var mı?

 Efem siz hangi sosyal medya uygulamasını kullanıyorsunuz? Bu konudaki deneyimlerinizi yazın da Pudralı feyz alsın:) Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 8 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Toplanın: Dumanlı Dudak Makyajı Yapıyoruz
Clubhouse ve  Clapper Nedir