Face Chart Nedir | Makyaj | Hayat Akarken | Pudralı Venüs

Face Chart Nedir

Merhaba, sevgili okur, nasılsınız? Kendinizi daha iyi hissetmek, evde vakit geçirmek için neler yapıyorsunuz, Pudralı sorar size. Hayatımız sadece işimiz değil, bunu hep söylerim. Neyse efem, derin mevzular. Bugün size face charttan bahsetmek istiyorum. Latte macchiatolar hazırsa bana eşlin edin.

Face Chart Nedir

Face chart, üzerinde boyama yapabileceğiniz yüz şablonlarıdır. Makyaj eğitimlerinde ya da hobi olarak bu işle uğraşanlar tarafından kullanılır. Ya da benim gibi evde makyaj yapıp yapıp silmeyi sevenler için iyi bir seçenek gibi görünüyor, ne dersiniz efem?

Face Chart Makyaj Nasıl Yapılır

*Face chartınızı kendiniz oluşturabileceğiniz gibi çıktı olarak da temin edebilirsiniz.

*A4 kâğıdı da kullanabilirsiniz ama daha profesyonel bir çalışma için daha kalın, kremsi ürünlerin rahatlıkla yayıldığı, toz ürünlerin de kolayca dağılacağı kâğıtlar kullanın. Hatta bazı şablonların kenarında, hangi makyaj ürününü kullandığınızı not almanızı sağlayan boşluklar var.

*Çalışmaya başlamadan önce tüm malzemelerinizi yanınıza alın. Makyaj malzemeleri, makyaj fırçaları, renksiz işaretleyici kalem, kauçuk silgi…

*Çalışmanızın kirlenmemesi için çalışma kâğıdının üstüne, ellerinizi koyabileceğiniz beyaz bir kâğıt serin.

*Kâğıdınızın kırışmasından çekiniyorsanız bir bant yardımıyla çalışmanızı sabitleyin.

*Makyaja başlarken çizgileri belirginleştirebilir, kenarlardan hafif gölgelendirme yapabilirsiniz.

*Ten makyajınızı yaptığınız gibi fondöten, hihlighter, bronzer kullanabilir, denemek istediğiniz tüm far ve ruj renklerini face chart üzerinde deneyebilirsiniz.

Leda denemiş, göründüğü kadar kolay değil diyor kendisi:) O son kullanma tarihi geçmek üzere olan makyaj malzemelerini, yüzüne koyu gelen BB kremi kullanmış. Aman efendim ben büyüyünce make up artist oliciim diyorsanız makyaj malzemelerini feda edeceksiniz efem:)

İnternette bu konuyu araştırırken daha çok yabancı dilde videolara denk geldim. Aşağıya da bir tane bırakıyorum. Yeni başlayanlar için fikir verecektir. Eğer sizin de face chart çalışmalarınız varsa benimle paylaşın efem. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Pratik Kurabiye Tarifleri
Face Chart Nedir