FOX’tan Sürükleyici Bir Dizi: Öğretmen| Akarken| Pudralı Venüs

FOX’tan Sürükleyici Bir Dizi: Öğretmen

Merhaba sevgili okur. Malum, koronavirüs yüzünden Firuze gibi hep evdeyiz.  Bir şeyler izlemeye vaktimiz var. Geçenlerde bizim Vera, yeni bir dizi tavsiye etti bana. FOX Tv’de  4 Mart Çarşamba günü başlayan ‘’Öğretmen.’’ Henüz iki bölüm yayınlandı ama ben diziyi sevdim.

Dizide İlker Kaleli, Ceren Moray, Şerif Erol, Serkan Keskin gibi sevdiğim oyuncular rol alıyorlar. Yönetmen koltuğunda ise Koray Kerimoğlu oturuyor. Öğretmen’in senaryosu Mr. Hiiragi’s Homeroom isimli bir Japon dizisinden uyarlanmış. Ben dizinin görüntülerini sevdim. Konuyu sürükleyici, gerilimi dozunda buldum sevgili okur.

Akif Erdem (İlker Kaleli) Küçükkapı Lisesi’nde görev yapan bir Fizik Öğretmeni’dir. Okula atanalı 6 ay olmuştur ve sessiz sakin, etliye sütlüye karışmayan biri olarak tanımlanır. Öğrencilerle de arası iyidir, aynı zamanda resim de yapmaktadır. Bir gün sınav var diyerek 12/A sınıfını dersliğe çağırır ve onları rehin alır. Bir patlama yaşanır ve tüm okul panikle kendini dışarı atar. 12/A hariç… Öğretmen, kendini ihbar eder ve bu olayla sadece Komiser Yılmaz’ın (Serkan Keskin) ilgilenmesini ister.

Akif Erdem, sınıfa bir ders vermek istemektedir. Çünkü yakın zamanda sınıfın öğrencilerinden Rüya Örnek intihar etmiştir. Başarılı bir sporcu olan Rüya doping almakla suçlanmış, akran zorbalığına uğramıştır. Hatta yakın arkadaşı Gizem’i (Afra Saraçoğlu) de ondan uzaklaştırmaya çalışırlar. Aslında bunda birilerinin payı vardır. Okulda kontrolü ele geçiren Akif Öğretmen, öğrencilerinden bunu kimin yaptığını söylemelerini ister. Doğruyu söylemezlerse aralarından biri ölecektir ve zamanları kısıtlıdır. Bu sırada öğrenciler kendi aralarında da bir hesaplaşmaya girişirler, bazı sırlar açığa çıkar. Neler olacak, ben de merak ediyorum.

Dizinin açılış sahnesinde Akif Erdem’in sevgilisi Zeynep’e (Ceren Moray) evlenme teklif ettiğini görüyoruz. O gün İstanbul karlar altındadır ve Zeynep Öğretmen Küçükkapı Lisesi’ne atanmıştır. İlk iş günüdür. Zaten olaylar 1 yıl sonra Akif Erdem’in de aynı liseye atanmasıyla başlıyor. Zeynep Öğretmen’in kaza geçirdiğini ve bilincinin kapalı olduğunu öğreniyoruz. Bu cephedeki gelişmeler de benim için merak konusu. Ay vallahi İlker Kaleli ve Ceren Moray tatlı bir çift olmuşlar.

İlker Kaleli proje hakkında şöyle konuşmuş:

“Bu yüzyılın insanına, hepimize, içinde kaybolup gittiğimiz hayatlarımızda artık sesini duymadığımız, gözden düşmüş vicdanın, kalbin ve iyi olmanın dersini veren bir garip öğretmen, bir deli düzen ve arasında yalpayıp duran kör hayatlar… Gördüğüm en güzel “insan olma” derslerinden..”

Öğretmen, iddialı ve sürükleyici bir diziye benziyor. Bakalım ileriki bölümlerde neler olacak… Siz de diziyi izlediyseniz yorumlarda buluşalım. Size uzaktan sımsıkı sarılıyorum. Zarif kalın, hoşça kalın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on sekiz − 13 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Sık Yapılan Makyaj Hataları
FOX’tan Sürükleyici Bir Dizi: Öğretmen