Güzellik Kalıplarını Yıkmak | Akarken | Pudralı Venüs

Güzellik Kalıplarını Yıkmak

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Magazinle aranız hoş mudur? Ben geçen gün Bergüzar Korel’in ironik bir dille paylaştığı Instagram gönderisine denk geldim. 4 ay önce ikinci çocuğuna dünyaya getiren oyuncu bikinili bir fotoğrafını paylaştı ve çıkacak olası haberleri, kimseyi yormadan kendi yazdı.

’Bergüzar Korel bikinili YAKALANDI!

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel kilolu haliyle dikkat çekti!

4 ay önce ikinci çocuğunu dünyaya getiren ünlü oyuncunun kilolu hali gözlerden kaçmadı.

Doğum kilolarından hala kurtulamadığı gözlenen Bergüzar Korel’in saklanma çabaları ise işe yaramadı.

Doğum sonrası aldığı kilolar ve selülitleri ile dikkat çeken Bergüzar Korel’in bu görüntüsü şaşkınlık yarattı.

Çevrenin şaşkın bakışları arasında tatilini sürdüren Bergüzar Korel’i görenler “eski halinden eser yok” demekten kendilerini alamadılar.

Bu görüntüsü ile sosyal medyada eleştiri okları ve hakarete varan yorumlar ile alay konusu olan Bergüzar Korel’in şok değişimi için yana kaydırabilirsiniz.

Sizleri yormak istemedim

İyi yazlar olsun🤍’’

Bergüzar-Korel-tekne-deniz-pudrali-venus-660x374-1-300x170-Güzellik Kalıplarını Yıkmak-Akarken -pudralivenus

Eh, Pudralı da bunu beğendi. Sizce de güzellik kalıplarını yıkmanın vakti gelmedi mi efem? Özellikle kadın bedeni üzerinden tartışılan mükemmel beden algısı birçok insanın üzerinde bir baskı oluşturuyor. Bol photoshoplu bol filtreli fotoğraflarla mükemmel gözükmenin yolları aranıyor. Hâlbuki biz günlük yaşamımızda öyle midir, hiç mi dizi çıkmış bir eşofmanla oturmuyoruz evde, hiç mi makyajsız, dağınık bir topuzla çıkmıyoruz dışarı, sorarım size.

Madalyonun öbür yüzünde ise ister selülitli ister göbekli olsun istediğini giyen insanlara öfke kusuluyor. Neden bu öfke? Kişi kendini iyi hissettiği ve kimsenin özgürlük alanına girmediği sürece niye eleştirilir ki? Bir kadın bikini giyiyor diye mükemmel gözükmek zorunda mıdır yahu? Denizin, güneşin, doğanın, eş-dost sohbetlerinin tadını çıkarmak varken güzellik kalıplarına takılmak neden? İnsanlara sürekli ay şekerim çok kilo almışşsın, hayatım çok zayıfsın, kadın dediğin etli olur, o adam çok kısa, bunları rahatça söyleme hakkını kim veriyor bize? Bu psikolojik şiddete girer, sevgili okur.

Daha önce de bahsetmiştim, sosyal medyada yorum yapmadan önce biraz yutkunmak, bunun karşı tarafı incitip incitmeyeceğini tartmak,  yazacağımız şeylerde haddimizi aşıp aşmadığımızı sorgulamamız gerek. Eleştiri elbette olacaktır. Yapıcı olduğu sürece, elbette.

Bergüzar Korel’in paylaşımından nerelere geldik sevgili okur. Ama güzellik kalıplarının tartışılması adına bazen böyle zekice, mizah içeren paylaşımlar yapmak gerekiyor. Hepimizin varlığı biriciktir. Özetle, ‘’herkesin hayatına kimse karışamaz,’’ efem. Dışınız kadar içiniz de ışıldasın. Zarif kalın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

üç × 1 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Salçalı Poğaça Yapıyoruz
Güzellik Kalıplarını Yıkmak