Karantina Günlerinde Evde Olmak | Hayat Akarken| Pudralı Venüs

Karantina Günlerinde Evde Olmak

Evde işler nasıl gidiyor, sevgili okur. Umarım sağlığınız sıhhatiniz yerindedir. Bu durumu sağlığımız için gerekli gördüğüm kadar, kendimizi dinlemek için de bir fırsat olarak görüyorum. Siz ne dersiniz? Ben, Pudralı Venüs, bu süreçte neler yapılabilir diye sürekli araştırıyorum. Birçok kültür- sanat olayına dijital ortamda ulaşılabiliyor. Vallahi bu çok iyi oldu. Zencefilli çaylar hazırsa yazıya devam ediyorum. Buyurunuz.

#Belki canınız bir şey yapmak istemiyor. Belki sadece tavana bakmak, pencereden dışarıyı izlemek ya da öylece uzanmak istiyor. İyi ya, işte size fırsat. Sürekli bir şeyler yapmalıyım, diye kendimizi yormamak gerek. Bazen sadece durmak gerek.

#Okullar tatil. Çocuklarınız evde. Onlarla vakit geçirebilirsiniz. Birlikte yemek yapmak, çocukluğunuzdaki oyunları birlikte oynamak, onlarla kitap okumak; bunlar size de iyi gelecek.

# Dans etmeyi hatırla, demiştim. Nasıl dans ettiğiniz önemli değil. Artık Mezdeke mi olur, The Weeknd mi olur, Hint şarkıları mı olur. Sizin paşa keyfiniz bilir.

#Siz işinizi yaparken fonda radyo tiyatrosu ya da sesli kitaplar aksın. Daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim. YouTube’da güzel kanallar var, takip edebilirsiniz.

#Ah TRT2, çocukluğumun kanalı. Şimdi de kanalda birçok kültür-sanat programları yayınlıyor, filmler gösteriliyor. İlgi alanlarınıza göre programlar bulmak mümkün. Bir göz atmak gerek.

# Sanal müze gezintisi yapmaya ne dersiniz? Fransa, Hollanda, İtalya… Oturduğunuz yerden birçok yere gidebilirsiniz. Ah sanat, iyi ki var!

# T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın YouTube kanalına abone oldunuz mu, sevgili okur? Hiç opera ve bale gösterisi izlemediyseniz, buraya bir bakın derim. Ben opera sevmem Pudralı Venüs, demeyin. İzlemeden bilemeyiz ki!

#Opera seviyorsanız güzel bir haber. Viyana Devlet Operası da opera ve bale gösterilerini erişime açtı. Bu kayıtlar günlük olarak yayınlanıyor. staatsoperlive.com adresinden üye olabilirsiniz.

# Sanal dergiler, sanal fanzinler de edebiyatseverlerin yanında. Masanın başına kurulup öykü, şiir, deneme, makale okuyabilirsiniz.

#Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında online olarak, biri çocuk biri yetişkin olmak üzere iki oyun sergileyecek. Oyunları kultursanat.istanbul adresinden izleyebilirsiniz.

*27 Mart 20:00- Geç Kalanlar

*28 Mart 14:00- Pollyanna

Bu güzel sanat olaylarını kaçırmayın derim. Sizin de tavsiyeleriniz varsa yorumlarda buluşalım, sevgili okur. Size uzaktan aromalı öpücükler gönderiyorum. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kakül Bakımı Nasıl Yapılır
Karantina Günlerinde Evde Olmak