MasterChef Türkiye’de Neler Oluyor | Yarışma | Pudralı Venüs

MasterChef Türkiye’de Neler Oluyor

Merhaba efem. İtiraf edeyim, çok fazla televizyon izleyen biri değilim. Zaman zaman göz atarım. Ütü yaparken, bezelye ayıklarken, yerleri silerken bazı sesler bana eşlik eder. Ama TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye 2020’ye denk gelince ne yalan söyleyeyim, ekranın karşısından ayrılamıyorum. Hem ilginç tarifler öğreniyorum hem de yarışmacılarla birlikte ben de heyecanlanıyorum. İlk elemelerde bir yarışmacı vişneli taze fasülye yapmıştı mesela, onu mutlaka deneyeceğim.

Öncelikle programdan bahsetmek istiyorum, sevgili okur. MasterChef  Türkiye 2020 jüri üyeleri ile başlayalım. Somer Sivrioğlu bence babacan biri ve yarışmacılara yardımcı olmaya çalışıyor. Kendisinin Sdney’de bir restoranı varmış. Annesi ile yaptığı Instagram paylaşımları ile dikkat çekiyor. Annesinin çok şeker olduğunu da ekleyeyim.

Danilo Zanna her zaman sempatik ve enerjik. Elenen yarışmacılara gerçekten üzülüyor ve onları teselli edecek sözcükleri bulup çıkartıyor. Eğlenceli ve iyi kalpli biri izlenimini yaratıyor bende.  Kendisi Tuğçe Demirbilek ile evli ve Zenno isimli bir oğlu var. İtalyan menülerinin de sunulduğu bir restoran işletiyor.

Mehmet Yalçınkaya ise kötü polisi oynuyor. Yarışmacıları şefliğin zorluklarına ve stresine alıştırmaya çalışıyor. Zaman zaman tansiyon yükseliyor tabii, yarışmacıları oradan kovabiliyor. Ama ben kendisinin hassas ve sevecen biri olduğunu düşünüyorum. Yarışmacılardan Rezzan Atan, kendi hayat hikâyesini anlatırken stüdyoda duygusal anlar yaşandı biliyorsunuz. Mehmet Şef de ağlamanın ayıp olmadığını belirtmişti. Ponçik birileri var orada! Ayrıca kendisinin parlak bir aşçılık kariyeri var.

MasterChef Türkiye’de Eleme Nasıl Oluyor

Masterchef acunn.com’da eleme sistemi şöyle açıklanmış:

“MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu isimler arasından 16 kişi MasterChef 2020’de ana kadroya girmeyi başaracak. Bunun için ilk olarak final turuna kalanlar, 14’er kişilik iki gruba ayrıldı. Gruplar her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun, klasik bir yemek üzerine olacak. Bu oyunda en başarılı altı isim, sonraki tura kalacak. İkinci oyunda ise bir ana malzeme verilecek ve yarışmacılar, bu malzeme ile yaratıcı bir yemek yapmaya çalışacak. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmiş olacak. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı seçilecek. Gruptaki seçilemeyen altı yarışmacı ise MasterChef’ten elenmiş olacak.”

MasterChef Türkiye 2020 ‘den Notlar

*Masterchef ’te şimdiye kadar ilk 16’ya kalan isimlerini sıralayayım. Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar,  Emir Elidemir,  Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer,  Esra Tokelli,  Furkan Yalçın, Barbaros Yoloğlu, Tanya  Kilityalı, Berk İlter,Eray Aksungur.

*Emir Elidemir yakışıklılığıyla birçok kişinin radarında:) Instagram hesabını şöyle bir “stalkladım” da aynı zamanda yetenekli bir gence benziyor. Genellikle yemek tarifleri paylaşıyor. Bu işi sevdiği belli, yolu açık olur umarım.

*Serhat, özgüvenli duruşuyla etkiliyor. İlk geldiği gün de iddialı konuşmuştu ve bu iddiasının altını dolduruyor. Sıkı bir rakip. İyi olan kazansın, der Pudralı.

*13 Ağustos’ta yayınlanan bölümde bir ilk yaşandı ve Dilara yarışma için yeterli bilgisi olmadığını, hazırlanıp seneye tekrar yarışmaya gelmek istediğini söyleyerek yarışmadan çekildi. Bu, MasterChef Türkiye’de bir ilk efem.

Sizin favori yarışmacınız kim efem? Sizce kim elenir, kim kazanır, tahminleri alalım. Yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 1 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kollajen Nedir ve Nasıl Kullanılmalıdır
MasterChef Türkiye’de Neler Oluyor