Masumlar Apartmanı/TRT 1 | Hayat Akarken | Pudralı Venüs

Masumlar Apartmanı/TRT 1

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız, televizyonla, yerli dizilerle başınız hoş mudur? Ben pek televizyon izlemem açıkçası ama geçen gün Leda aradı, TRT’de salı günleri yayınlanmaya başlayan bir diziden bahsetti: Masumlar Apartmanı. Eh, ben de iki bölümü izledim ve ne yalan söyleyeyim, ben bu diziyi beğendim.

Masumlar Apartmanı Dr. Gülsen Budayıcıoğlu’nun gerçek bir yaşam hikâyesine dayanan “Madalyonun İçi” romanından uyarlanmış ki kendisi aynı zamanda dizinin senaryo danışmanı. Yönetmen koltuğunda ise Poyraz Karayel’den hatırlayacağınız Çağrı Vila Lostuvalı oturuyor.

Masumlar Apartmanı’nın Konusu

Bir aile apartmanındayız. Hasta bir baba ve dört kardeş birlikte yaşıyorlar. En büyük abla Safiye (Ezgi Mola), OKB hastalığından mustarip geçmişi travmalarla dolu bir kadın. Domatesleri bile sabunla yıkıyor, kimsenin kendisine dokunmasına izin vermiyor. Mahallede de lakabı Deli Dudu. Oysa geri dönüşlerle annesi ile olan ilişkisine tanık oluyoruz ve neden böyle davrandığını anlamaya başlıyoruz.

Gülben (Merve Dizdar), diğer kız kardeş. Safiye’ye yardımcı oluyor. O daha az takıntılı ve onun da hayatı çok zor. En küçük kardeş Neriman (Gizem Katmer) üniversite sınavına hazırlanan astım hastası yalnız bir kızdır.  Ablalarına laf geçiremez. Han (Birkan Sokullu) iyi bir işi olan, yakışıklı, Amerika’dan yeni dönmüş, işten eve evden işe rutin bir hayat yaşamaya başlayan biridir. Tesadüfler zinciri sonra İnci (Farah Zeynep Abdullah) ile tanışınca hayatı değişmeye başlar. Tabii Deli Dudu buna izin verirse!

İnci de kardeşi ve dedesi ile yaşayan, sorunlu ilişkisini sonlandırmaya çalışan, candan, tatlı bir genç kadındır. Bu arada Farah Zeynep Abdullah ve Birkan Sokullu iyi bir ikili olmuşlar, gibi görünüyor. Nasıl derler, kimyaları tutmuş gibi. Aşk her engeli aşacak mı acaba, ah ah!

Bu dizide herkes bir şeylerin olmasından korkuyor. Geçmişte yaşadıklarını günümüze taşıyorlar ve kendilerince haklı sebepler sunuyorlar. İnci’nin dedesi torununun yazgısının annesine benzemesinden korkuyor. Ona değil, etrafa güvenmiyor. Safiye İnci’nin Han’ın aklını çelmesinden, onları bırakıp gitmesinden korkuyor. İlerleyen bölümlerde karakterler derinleşecek gibi görünüyor efem.

Dizide oyunculuklar iyi, özellikle Ezgi Mola ve Merve Dizdar’ı çok beğendiğimi söylemek isterim. Atilla Şendil, Alper Saldıran, Emir Özden,  Açelya Devrim Yılhan, dizinin diğer başarılı oyuncularından. Bir de şu diziler iki buçuk saat değil de, bir saat olsa çok daha ballı bademli olur:) Mesajımı da verdiğime göre bendeniz kaçıyorum. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Ombreli Saçlara Nasıl Bakım Yapılır
Masumlar Apartmanı/TRT 1