TLC İzlemek ya da İzlememek | Akarken |Pudralı Venüs

TLC İzlemek ya da İzlememek

Televizyon izlemeyi sever misiniz, sevgili okur? Ben pek sevmem aslında ama bir kanal var ki, insanı içine çekiveriyor. Çeşitli programlarla kendine bağlayıveriyor. Evet, bildiniz, TLC Türkiye! Bir dönem işsizdim ve kafamı dağıtmak için bu kanalın karşısında saatlerce oturuyordum. Aman diyeyim, siz kendinizi çok kaptırmayın. Evde iş yaparken fonda açık durabilir. Eh ütü yaparken TLC izlemek fena olmaz der, Pudralı.

Bir aralar Pastacılar Kralı Buddy’i izliyordum. Onlar nasıl pastalardı öyle! Buddy’nin ve ekibinin yapacaklarının sınırı yok gerçekten. Her siparişi yerine getiriyorlar. Bir de herkes akraba. Aile olarak birlikte böyle güzel işlere imza atmaları bence çok etkileyici.

Sonra Ağır Yaşamlar’a sardım. Doktor Younan Nowzaradan tatlı sert kızıyor hastalarına. Eh, işinde çok başarılı bir doktor anlaşılan, söylediklerine harfiyen uyulsun, hastaları kilo versin istiyor. Eh, haklı adamcağız. Ama dikkatimi çeken şu oldu ki, yeme bozukluğundan mustarip insanları dinlediğinizde altından mutlaka psikolojik bir sorun çıkıyor. Dinlediğim çoğu kişi çocukluğunda mutsuz olmuş ve kendini yiyeceklerle mutlu olmaya alıştırmış.

Kilolu biriyle karşılaştığımızda onu yargılamadan önce durup düşünmek, bunun onun elinde olmadığınızı aklımıza getirmek gerek değil mi sevgili okur? Bazen çok acımasız olabiliyoruz. Sırf görünüşü nedeniyle insanlara alay edip özellikle sosyal medyada acımasız yorumlar yapabiliyoruz. Şimdi bunu biraz düşünelim.

Gelinliğe Evet De, de izlediğim programlardan biriydi. Ben Randy’li bölümleri seviyordum. Program bazen çok curcunalı geçiyor. Gelinliği beğenmeyen kayınvalideler, her şeye karışan anneler, beğendiği özel tasarım gelinliğe bütçesi yetmeyen gelinler… Ay, bana ne oluyorsa sanki evlenmeyi düşünüyorum, hıh. Ama izlemek eğlenceli oluyor. Siz siz olun, gelinlik alışverişine akraba ordusu ile gitmeyin.

Son günlerdeki favorim ise suç-cinayet programları. Ölümcül Sırlar, Kusursuz Cinayet, Sırlarla Evlilik, Öldüren Aşk; izlediklerimden birkaçı. Hafiften ürkmüyor değilim, sevgili okur. Suçlular en yakından çıkıyor genelde. Öldürme sebebi de sağlık sigortaları, poliçeler oluyor. Ah para ah, sen neler yaptırıyorsun. Aman aman, evlerden ırak sevgili okur. Ama şu da var ki, bir detektifin yardımcısı olacak kadar bilgi sahibiyim sanırım. Ne dersiniz, havalı olmaz mı😊

Siz neler izliyorsunuz, favori TLC programınız ne? Ay merak ettirmeyin beni de bana yazın. Yeni programlar önerin. Yorumlarda buluşalım. Size kocaman sarılıyorum. Ama sosyal mesafeyi bozmadan. Zarif kalın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − dokuz =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Evde Kendi Maskemizi Yapıyoruz
TLC İzlemek ya da İzlememek