Atopik Ciltler için Bakım Önerileri | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Atopik Ciltler için Bakım Önerileri

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız? Biliyorsunuz cilt bakımından doğru sonuç almak için cildi iyi analiz edip ihtiyaca göre cilt bakım ürünleri belirlemek gerekiyor. Hele de atopik egzamaya yatkın bir cildiniz varsa! Bu ciltler kaşıntı, kızarıklık ve kuruluğa meyilli olur. Hazırsanız atopik ciltler için bakım önerilerine geçelim.

Atopik Cilt Nedir

Kızarıklık, ciltte yanma, yoğun kaşıntı ve pullanma gibi belirtiler gösteren, kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Bunda genetik ve çevresel faktörler etkilidir. Bebeklikten itibaren kendini gösterebilir. Peki semptomları nelerdir:

-Kuru cilt

-Deride kalınlaşma

-Hassasiyet

-Ciltte kızarıklık ve kaşıntılar

-Cildin su toplaması

-Cilt renginde değişiklikler

-Deride yarıklar

Bu şikâyetler uyumanızı bile zorlaştırabilir efem. Böyle bir cilde sahipseniz mutlaka bir dermatalog yardımıyla cilt bakım rutininizi belirleyin.

 Atopik Ciltler için Cilt Bakım Önerileri

*Duşta çok uzun süre kalmayın ve ısıyı iyi ayarlayın. Su çok sıcak olmasın.

*Test edilmiş, hassas ciltlere özel cilt bakım ürünlerini kullanın.

*Atopik ciltlerde bariyer fonksiyon bozukluğu görülür. Deri geçirgendir ve kurudur. Bu nedenle sık sık nemlendirmeye ihtiyaç duyar. Sabah ve akşam olmak üzere cildinizin nemlendirin. Siz ihtiyacınıza göre bu sıklığı belirleyebilirsiniz.

*Su bazlı, yoğun nemlendirme özelliği bulunan, doktorunuzun da önerdiği, alerjinizin olduğu kimyasalları içermeyen nemlendirici kremleri kullanın.

*Nemlendiricinin cilt tarafından daha çabuk ve kolay emilmesi için duştan çıktıktan sonra şöyle vücudunuzun ıslaklığını aldıktan sonraki birkaç dakika en uygunudur.

*Yünlü, naylon kıyafetler yerine pamuklu giyecekleri tercih edin.

* Çamaşır makinesinde kimyasal içerikli deterjanlar yerine bebekler için de uygun olan organik sabun tozlarını tercih edebilirsiniz. Yumuşatıcı kullanmayın.

*Cildiniz bazı maddelere ve gıdalara reaksiyon gösteriyor olabilir. O nedenle alerji testi yaptırmanızda ve beslenmenizi de buna göre belirlemenizde fayda var.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 3 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
2021 Makyaj Trendleri
Atopik Ciltler için Bakım Önerileri