Ayak Bakımı Yapıyoruz | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Ayak Bakımı Yapıyoruz

Şu yükümüzü hep ayaklar çekiyor değil mi sevgili okur. Düşman bile ayağımıza bakıyor. Gerçi hiç sevmem düşman demeyi ama eskiler demiş işte. Neyse konumuza dönelim. Ayak bakımı yapıyor musunuz diye sorar Pudralı Venüs. Onlar ki ne cefakardırlar. Ne kara sularda yüzmüşlerdir. O nedenle kendilerini sevelim, kremleyelim.

Ayak Bakımı için Birkaç Öneri

*Ayaklarımız tüm gün ayakkabı içinde kapalı kalıyorlar. Haliyle eve gelince onları havalandırmak gerek. Ayaklarınızı her gün ılık su ile yıkayın. Aman diyeyim nemli nemli çorap giymeyin. İyice kurulayın. Aksi halde mantar problemi ile boğuşursunuz.

* Ayaklarınızın da peelinge ihtiyacı var. Ponza taşı bu iş için biçilmiş kaftan. Cildinizi ölü derilerden arındırın, yenilenmesini sağlayın.

* Tabii mis gibi kremlenmeye de hayır demezler. Özellikle yatmadan önce ayaklarınıza güzelce krem sürün. Çok kuruyan ayaklar için bir tavsiye: geceden nemlendirici krem sürün. Sonra pamuklu bir çorap giyin. Siz uyurken ayaklarınız kremi iyice emsin, yumuşacık olsun.

*Bazen topuklarımız çatlar. Özellikle yaz aylarında açık ayakkabı giyerken bu durum oldukça canımızı sıkar. Çare vazelin!

*Evde pedikür öncesi ayaklarınızı ılık suda beş-on dakika bekletin. Kurulayıp her ayak parmağınıza badem yağı sürerek masaj yapın. Tırnak çevresindeki etleri kesmemenizi öneririm. İttirerek sağdan soldan çıkışmalarını engelleyin.

*Tırnak yanlış biçimde kesildiğinde tırnak batmalarına neden olur. O nedenle ayak tırnaklarınızı düz şekilde kesin.

*Kullandığınız manikür ve pedikür aletleri size ait olsun. Sadece siz kullanın. Ayrıca temizliğini de ihmal etmeyin, Pudralı Venüs’ten hatırlatması.

*Sürdüğünüz ojeyi haftalarca ayak tırnağınızda bekletmeyin. Tırnaklarınız hava alsın sevgili okur. Size tırnaklarınızı güçlendirecek, bakterileri de yok edecek bir tarif vereyim. 1 tatlı kaşığı çay ağacı yağını bir ampul E vitamini ile karıştırıp tırnaklarınıza sürün.

*Bunu söylemene gerek yok Pudralı Venüs Hanım, biz zaten biliyoruz diyeceksiniz ama ben yine de yazayım sevgili okur. Çoraplarınızı sık sık değiştirmeyi ihmal etmeyin. Pamuklu çoraplar giymeye özen gösterin.

Ayaklarımıza da bakım yaptık, mis gibi olduk. Naçizane önerilerim işe yarar umarım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

üç × iki =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Fondöten Seçiminde Püf Püf Noktaları
Ayak Bakımı Yapıyoruz