Bebek Yağı Kullanımı | Bebe Yağı | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Bebek Yağı Kullanımı

‘’Zeytinyağı zeytinden yapılıyorsa bebek yağı neyden yapılıyor,’’ diye bir latife görmüştüm internette vakti zamanında. Hakikaten neyden yapılıyor bu bebek yağı? Söyleyelim, büyük oranda mineral yağlardan ve %2 gibi bir oranla da kokudan elde ediliyor, sevgili okur. Yalnızca bebekler için değil, yetişkinler içinde de oldukça faydalı kendisi.

Bebek Yağı İyi Bir Nemlendirici

Vücudumuz gün içinde kuruyor ve neme ihtiyaç duyuyor. Özellikle kış aylarında daha da zorlanıyoruz. Benim gibi çok kuru bir cildiniz varsa işler daha da zorlanıyor. Bebek yağı vücudumuzu nemlendirmek için iyi bir çözüm. Bence kokusu da güzel. Avokadolu ve salatalık özlü olanları da çıktı. Banyodan sonra vücudunuza masaj yaparak sürün, oh mis! Ama eğer çok yağlı bir cildiniz varsa sizi uyarayım. Mineral yağlar çok kolay emilmediği için cildinizi daha da yağlandırabilir. Gözenekleriniz tıkanır, bu da sivilcelere sebep olur. Benden uyarması! Uyarmam gereken bir konu daha var. Eğer cildinize bebek yağı sürdükten sonra, güneş ışınlarına maruz kalıyorsanız mutlaka güneş kremi kullanın. Çünkü bebek yağının UV ışınlarına karşı koruyucu özelliği yok. Bu nedenle bu yağ kimilerince bronzlaştırıcı olarak kullanılıyor. 

Bebek Yağı Başka Nerelerde Kullanılır

  • Bebek yağı saçlar için de iyi bir nemlendiricidir. Kuru ve cansız saçlarınız varsa, saç uçlarınıza bebek yağı ile masaj yapabilirsiniz.
  • Evet, bu çok yönlü yağımız tırnaklarımız için de iyi bir besleyici. Özellikle ojeden sararmış ve zayıflamış tırnaklarınıza bebek yağı sürebilirsiniz.
  • Makyaj fırçalarımızı ne sıklıkla temizliyoruz sevgili okur? Uzmanlara göre, haftada bir temizlemeliyiz. Özellikle her gün kullandığımız ürünler, üzerinde birçok bakteri taşır. Bu elbette cilt sağlığı için nahoş bir durum. Makyaj fırçalarınızı bebek yağı ile temizleyerek hem hijyenik hem de yumuşacık fırçalara sahip olursunuz.
  • Hassas gözleriniz için de bebek yağları imdadınıza yetişiyor. Makyajınızı çıkarırken de bu yağdan yardım alabilirsiniz. Yani kendisini çantanızda taşımakta fayda var.
  • Geçici dövme mi yaptırdınız, bebek yağı ile çıkartabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi sevgili okur, bir ürünü yine birden çok yerde kullandık. Seviyorum ben bu durumu. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 16 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Sen de Dene: Ofiste Hareket Ediyoruz!
Bebek Yağı Kullanımı