Bu Kez Erkekler: Sakal Bakımı| Cil Bakım| Pudralı Venüs

Bu Kez Erkekler: Sakal Bakımı

Sinekkaydı tıraşlar, briyantinli saçlar, cepte karanfille gezmeler; eskilerde kaldı sevgili okur. Artık bir karış sakalla dolaşmak pek moda.   Sokakta, televizyonda beyler sakallarıyla arz-ı endam ediyorlar. Eh, bazısına da çok yakışıyor ne yalan söyleyeyim. Ama sakallar da bakım ister, ilgi ister. Pudralı Venüs hep kadınlara mı cilt bakım önerileri sunacak. Azıcık beyefendiler için de birkaç kelam edeyim dedim. Başlıyorum, buyurun.

  • Sakallar çok hoş gözükse de maalesef en çok bakteri üreten yerlerden biri. Bu nedenle temizliği es geçilmemeli. Bunun için kullanılan sakal sabunları, sakal şampuanları  var. Üşenmeyin beyler, sakallarınızı temizleyin.
  • Sakallarınızın gürleşmesi ve parlak bir görünüm kazanması için onları bitkisel yağlarla besleyebilirsiniz. Badem yağı, argan yağı, aloe vera, jojoba yağı benim ilk aklıma gelenler. Kendi sakal yağınızı yapabilirsiniz. Sakalınızın sağlıklı olması için nemlendirme şart, anlayacağınız. Sakallarınıza vazelin ile masaj yapmak da bir çözüm olabilir.
  • Bakım yaparken üstünüzün kirlenmesini istemiyorsanız havlu ya da tek kullanımlık önlüklerden kullanabilirsiniz. Küçük ama önemli bir adım.
  • Sakal bakım ürünlerini kullanırken elinize bir tutam alıp, elinize biraz yedirdikten sonra uygulayın. Bu ürünleri cildinize masaj yapar gibi uygularsanız cildinizi de rahatlatmış olursunuz.
  • Saçınıza gösterdiğiniz özeni, sakallarınıza da gösterin sevgili okur. Onları da tarayın. Bu işlem için sakal tarakları var. Deneyebilirsiniz.
  • Bakım işlemi sonrası cildinizi bol su ile durulayın. Dikkat edin, su çok sıcak olmasın, aman diyeyim. Tüm bu işlemler sonrası balsamı da yüzünüze sürdünüz, oh mis!
  • Üzgünüm, sakallarınız da kırılır. Bu nedenle sakallarınızı belirli aralıklarla düzgün bir şekilde tıraş etmelisiniz. Evde, berberde, iş yerinizde. Artık orası size kalmış.
  • Bu işlem çok vaktinizi almayacak beyler, inanın. Kadınların yaptığı bakımı düşünürsek, sizinki devede kulak kalır. Bu kadarına da üşenmeyin, der Pudralı Venüs. Sakal bakımınızı, ferahlamak için sabah kalktığınızda ya da şöyle hafif, güzel bir uyku çekmek için yatmadan önce yapabilirsiniz. Orası da sizin paşa keyfinize kalmış.

Hep kadınlara mı güzellik önerileri mi vereceğim canım, beyleri de unutmamak lazım.  Bence oldu, ‘’çok da güzel iyi oldu.’’ Hayatınızdan zarafet eksik olmasın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − iki =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Uykudan Önce: Radyo Tiyatrosu
Bu Kez Erkekler: Sakal Bakımı