Cam Tırnak Trendi | Cam Tırnaklar | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Cam Tırnak Trendi

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız? Ben, Vera ve Leda çok iyiyiz. Zoom’da yine güzellik günü yaptık. Bu kez konumuz cam tırnak trendi idi. Sosyal medyada böyle bir akım vardı, herkes yaratıcılığını konuşturup, uzun parıltılı tırnaklarını paylaşıyordu. Bilmem siz ne düşünmüştünüz bu konuda?

 Biz de cilt bakımı rutininden bahsederken, aman saçımı yine kızıl mı yapsam derken  konu tırnaklara geldi.  Mat oje, simli oje, nail art derken Vera bize cam tırnaklardan bahsetti. Çünkü Leda bazen tırnaklarına takar. Oje sürmek, takma tırnak, küçük pırıltılı taşlar yetmez, yeniliklerin peşinde koşar. Biz de onu öyle seviyoruz sevgili okur!

Geçtiğimiz yıllarda Kore’den ithal bir tırnak trendi cam tırnaklar.  Geliştiren kişi ünlülerin manikürünü yapan Eun Kyung Park imiş. Biliyorsunuz Kore’de güzellik trendlerinin sonu yok, dünyaya her an yepyeni bir şey armağan ediyorlar. Limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin efem.

Neden cam tırnak deniyor? Çünkü tırnaklar elmas gibi parlıyor, şeffaf görüntü ışığı yansıtıyor. Bu efekt sürülen ojelerle de verilebiliyor. Bu tırnaklar özel bir teknik ile takılıyor. Buralarda pek revaçta değil sanırım ama siz de özel günlerde şöyle farklı ve çarpıcı olayım derseniz deneyebilirsiniz.

Cam Tırnak Nasıl Yapılır

Küçük ince kâğıtlarla hologram görüntü oluşturulur. Burada iş sizin hayal dünyanıza kalıyor efem. Onlarca şekil oluşturabilirsiniz, orası sizin hayal gücünüze kalmış efem. Önce tırnaklara base coat ( şeffaf yapılı tırnak bakım ojesi) sürülüyor. Üzerine istediğiniz renkte oje sürülüyor. Ardından cam tırnak trendi için üretilen ince kâğıtları tırnağınızın üzerine koyuyorsunuz. Üstüne de koruyucu sürünce, işlemi tamamlıyorsunuz.

Evet sevgili okur. Şu sıra evdeyiz, evde küçük delirmeceler yapabiliriz bence. Cam tırnak denerseniz bana da haber verin. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bir × bir =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Patti Smith/ Maymun Yılı
Cam Tırnak Trendi