Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri |Cilt Bakım |Pudralı Venüs

Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri

Siz de kuruyan dudaklardan mustarip misiniz sevgili okur? Hele de kış aylarında… Gerçi yazın da güneşten çatlıyorlar, değil mi… Çat çat çatlayan dudaklarımız için neler yapabiliriz, bir bakalım.

Dudaklar Neden Çatlar

*Vitamin eksiklikleri

*Alerjik hastalıklar

*Yeterli su içmemek

*Aşırı soğuğa veya sıcağa maruz kalmak

*Dudakları sürekli ısırmak

*Psikolojik rahatsızlıklar

*Beslenme bozuklukları

*Diyabet

Çatlayan Dudaklar için Neler Yapılabilir

  • Öncelikle dudaklarınız çok kuruduysa, bu bir hastalığın habercisi olabilir, sevgili okur. Aman diyeyim, doktora gitmeyi ihmal etmeyin.
  • Yine yeniden söyleyeceğim. Bol bol su için. Su içmeyi unutuyorum, diyenler var. Yapmayın, etmeyin. Gerekirse birçok yere su bırakın. Gelip geçtikçe içersiniz.
  • Kuruyan dudaklarınız için bir peeling önerim var. Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı esmer şeker ile karıştırın. Bu karışımı dudaklarınıza masaj yaparak sürün. Birkaç dakika sonra ılık su ile durulayın. Ölü hücrelerden arındınız, oh mis!
  • Ve yine yeniden zeytinyağı karşımızda. Dudaklarınızı nemlendirmek için küçük bir pamuğa ya da kulak temizleme çubuğuna birkaç damla zeytinyağını döküp dudaklarınıza sürün.
  • Hindistan cevizinin kokusuna bayılanlardan mısınız? O zaman yaşadınız. Kendisi dudaklarınız için iyi bir nemlendirici. Elbette organik olmalı! Sabah ve akşam dudaklarınıza bir parça sürebilirsiniz.
  • Süt kreması da dudaklara en iyi gelen ürünlerden. Yağlı yapısıyla dudaklarınızı besler, yumuşak yumuşak yapar. Taze olmasına dikkat edin ama sevgili okur.
  • Söylemesi ayıp geçen gün kısır yapmıştım. Ay çok severim kısırı, bayılırım kendisine. Neyse kısıra doğradığım salatalıkların kabukların bir kısmını yüzüme yapıştırdım. Bir kısmını da dudaklarıma peeling yaptım. Siz de değerlendirin derim.
  • Dökülen gül yapraklarını nasıl değerlendireceğinizi biliyorum. Bu yaprakları bir kap ılık sütün içinde yarım saat kadar bekletin. Sonra yaprakları lapa kıvamına getirip dudaklarınıza sürün. Dudaklarınızı beslemenin güzel kokulu bir yolu, değil mi.

Dudaklarımıza bakım yapmayı ihmal etmeyelim sevgili okur. Onlar yüzümüzün güzel bir parçası. Bir de yeniden hatırlatmak isterim ki su içmeyi unutmayın. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 1 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Sevgililer Günü için El Yapımı Bir Armağan
Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri