Clio'dan Ev Yapımı Güzellik Maskesi Tarifi | Cilt Bakım

Clio’dan Ev Yapımı Güzellik Maskesi Tarifi

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız? Benim TLC izleme huyum, malumunuz. Zaman zaman bazı programlara dadanırım. Şimdi de Clio ile Makyaj Sırları videolarını izlemeye başladım. Clio Zammatteo, dünyaca ünlü bir makyaj sanatçısı. Güler yüzü ve sempatik tavırlarıyla güzellik, cilt bakım ve makyaj tüyoları veriyor. Ben de bugün size ‘’Clio’dan Ev Yapımı Güzellik Maskesi Tarifi’’ni anlatacağım. Elma kabuğundan demleme tarçınlı çaylar hazırsa bana eşlik edin. Ne demiştik, meyve ve sebze atıklarını atmıyoruz, değerlendiriyoruz.

Clio’ya göre güzelliğin üç sırrı:

  • Gülümsemek.
  • Yüzünüze uygun ve doğru makyaj yapmak.
  • Cildinize iyi bakmak.

Eh, bunları bendeniz Pudralı da söylüyor efem. Hem cildinize iyi bakmak için evdeki malzemelerden de yardım alabilirsiniz diyor. Diyor da diyor. Ay umarım işe yarıyordur, sevgili okur.

Ev Yapımı Güzellik Maskesi Tarifi

  • 2 yemek kaşığı yeşil kil
  • 2 yemek kaşığı pirinç nişastası
  • Kurutulmuş papatya suyu

Yeşil kil ve pirinç nişastasını karıştırın. Demlediğiniz papatya çayını karışıma yavaş yavaş ekleyin. Maskenin sulu olmamasına özen gösterin.  Clio karışımı yüzüne sürmek için fondöten fırçası kullanıyor. Bence mantıklı.  Maskeyi göz çevresi hariç tüm yüzünüze sürün. Cildinizin iyice gerildiğini hissettiğiniz anda ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Ardından nemlendirici sürmeyi unutmayın. Mis gibi!

Clio, maskeyi yaparken anlatıyor. Kil, ciltteki fazla yağı ve kiri alıyor, pirinç nişastası cildi tazeliyor. Eh, daha ne olsun. Ah ah, şu salgın bitse de biz de Vera ve Leda ile yine ‘’güzellik günleri’’ düzenlesek. Özledim.

Evet efem, bugün de Pudralı’ya ayrılan sürenin sonuna geldik. Cildinize iyi bakmayı, onu temiz tutup beslemeyi unutmayın. Aman diyeyim. Sizin de ev yapımı güzellik maskesi tarifiniz varsa yorumlarda buluşalım sevgili okur. Hepinizi sosyal mesafeyi koruyarak öpüyorum. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dört × iki =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Meyve ve Sebze Atıklarını Değerlendiriyoruz
Clio’dan Ev Yapımı Güzellik Maskesi Tarifi