El Bakımının Püf Püf Noktaları | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

El Bakımının Püf Püf Noktaları

Merhaba sevgili okur. Cilt bakımı deyince daha çok yüzümüz aklımıza geliyor değil mi? Oysa etkili bir bakım ve nemlendirme ellerin de ihtiyacı, elbette. Çünkü bütün gün çalışıyorlar, sıcaktan, soğuk havadan, kimyasal maddelerden ve yaptığımız zorlu rutin işlerden etkileniyorlar. Limonlu çaylar hazırsa el bakımının püf püf noktalarına bakalım.

*Ellerinizi çok sıcak ya da çok soğuk suda bekletmeyin. Ilık su cilt sağlığımız için daha iyidir.

*Elbette öncelik temizlik! Peki, eller için nasıl bir sabun tercih etmeli? Cilt tipi ile uyumlu, kurutmayacak, nemlendirici özellikli ve doğal yağlarla zenginleştirilmiş bitkisel sabunları tercih edin.

*Bitkilerinizle uğraşırken, temizlik yaparken mutlaka eldiven takın. Kimyasalların yıpratıcı etkilerine karşı mutlaka ellerinizi koruyun.

*Kışın soğukta ellerimiz çatlar ve kurur. Yazın ise güneşin zararlı ışınları ile kırışmaya ve lekelenmeye meyilli hale gelir. O nedenle güneş koruyucu krem, eldiven gibi yardımcılarla elleri korumak gerek.

*Ellerinizi ihtiyaca göre gün içinde mutlaka nemlendirin. Eğer cildiniz çok kuruysa duştan sonra ya da her yıkamadan sonra ellerinizi tam kurulamadan krem sürebilirsiniz.

* Ve elbette manikür ellerinizi daha bakımlı gösterecektir. Ojelerinizi silmeyi ihmal etmeyin, uzun süre tırnağınızda kalmasın, tırnak etlerinizi kesmeyin. Pudralı’dan hatırlatması.

Bugün de Pudralı Venüs’e ayrılan sürenin sonuna geldik sevgili okur. Sizin el bakımı için önerileriniz neler? Yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

beş × iki =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Toplanın: Hulahop Çeviriyoruz
El Bakımının Püf Püf Noktaları