Epilasyon Sonrası Oluşan Kızarıklıklar Nasıl Giderilir|Cilt Bakım

Epilasyon Sonrası Oluşan Kızarıklıklar Nasıl Giderilir

Nasılsınız sevgili okur? Bahar geldi, bu gidişle yaz da gelir. İstenmeyen tüylerden ne haber. Epilasyon sonrası siz de kızarıklıklar oluyor mu. Vallahi benim cildim çok hassas. Kızarıklıklar birkaç gün benimle kalıyor. Lazer epilasyon, ağda, jilet, tüy dökücü krem her ne yapıyor olursanız olun sizin de bu sorunla karşılaşmanız olası efem. Biz de ne yaptık, Leda ile görüntülü konuştuk dün akşam. Dertleştik biraz. Bir de epilasyon sonrası oluşan kızarıklıklar nasıl giderilir, onu konuştuk. Bana eşlik edin.

*Öncelikle cildinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Sizin için en uygun yöntem hangisi, onu belirleyin.

*Tüy dökücü krem kullanıyorsanız önce içeriğini okuyun, cildinizi tahriş edecek bir madde var mı, onu belirleyin. Hatta bu kremi önce vücudunuzun küçük bir kısmında deneyin. Vücudunuz herhangi bir reaksiyon verecek mi, gözlemleyin.

*Ağda kullanacaksanız pudralı olanları tercih edin.

*Jilet kullanacaksanız mutlaka jel ya da köpükle birlikte kullanın.

*Epilasyon sonrası cildinize Aloe Vera özlü yatıştırıcı ve nemlendiricili kremler kullanabilirsiniz. Yüzünüz için avokado yağı besleyici olacaktır. Uyarı: Hassas ve akneli bir cildiniz varsa yüzünüzdeki tüyleri alırken dikkatli okun, aman diyeyim.

*Epilasyon sonrası cildinize sıcak su değdirmeyin. Soğuk su tutabilirsiniz.

*Kızarıklıkları azaltmak için pudra da kullanabilirsiniz. Vera şöyle yapıyormuş. 1 çorba kaşığı bebek pudrasının içine biraz saf gül suyu koyup karıştırıyormuş. Epilasyon sonrası bacaklarına sürüyormuş. Ben de deneyeceğim.

*Tüylerinizi aldıktan sonra güneşe çıkmayın aman diyeyim. Bir iki saat sonra çıkmanız gerekiyorsa mutlaka güneş kremi kullanın. Bu konu önemli.

* Eğer çok hassas bir cildiniz varsa ve kızarıklıklar uzun süre geçmiyorsa doktorunuzun tavsiye edeceği bir krem kullanın.

Bugünkü yazımızda da yararlı bir konuya değindik efem ne dersiniz. Pudralı size epilasyon sonrası oluşan kızarıklıklar nasıl giderilir anlatmaya çalıştı. Sizin yöntemleriniz ne, bu soruna karşı neler yapıyorsunuz? Bana yazın. Yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − on üç =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Yeni Polisiye: Alef
Epilasyon Sonrası Oluşan Kızarıklıklar Nasıl Giderilir