Erkek Parfümü Nasıl Seçilir | Parfüm | Pudralı Venüs

Erkek Parfümü Nasıl Seçilir

Merhaba efem. Nasılsınız? Biraz da beyler için yazı yazalım değil mi? Bakımlı olmak kadınlara özgü bir şey değil. O zaman erkek parfümü nasıl seçilir, bugün size ondan bahsediciim. Filtre kahveler hazırsa bana eşlik edin.

Kendinizi Tanıyın

Kokumuz bizimle özdeşleşir ve insanların hafızasında yer eder. Bir nevi bizim imzamızdır. O nedenle hangi kokuları sevdiğimiz önem kazanır sevgili okur. Çiçeksi, odunsu, baharatlı… Önce buna karar verin ve erkek parfümü alışverişi yapmadan önce kokuların notalarını araştırın.

Tarzınıza Uygun Parfüm Seçin

Aslında yaz-kış, sabah-akşam parfüm seçimimiz değişir. Mesela yazın ortasında, hele de çok terleyen biriysek, baskın baharatlı kokular tercih etmek doğru olmaz. Ya da kot-tişört kombini ile gündüz dışarı çıkıyorsak ferah, meyveli kokular sıkmak daha iyi bir tercih olacaktır. Sportif, enerjik biriyseniz meyve kokuları hoşunuza gidiyor olabilir. Ya da kış mevsiminde sandal, sedir ağacı gibi odunsu kokuları sürebilirsiniz. Bu size kalmış efem.

Parfümü Teninizde Deneyin

Parfümler kişilerin kendi doğal ten kokularına, hormonal durumlarına ve yeme-içme alışkanlıklarına göre farklılık gösterir. Seçtiğiniz kokuyu teninizde ve kıyafetinize denemeyi ihmal etmeyin. Aynı anda 2-3 parfümden fazla denemeyin. Biliyorsunuz mağazalarda bir parfümden sonra kahve koklatılır. Fakat bir süre sonra bu da işe yaramayacaktır.

 Koku ile Zaman Geçirin

Parfümü kolunuza sıkar sıkmaz, almaya karar vermeyin. İlk anda aldığınız koku üst notalara aittir. Mağazadan çıktıktan sonra birkaç saat gezinin, alkol uçtuktan sonra alt notanın kokusunu da duyun. Bu süre zarfında kalıcılığı da test etmiş olacaksınız.

Yoğunluğa Karar Verin

Biliyorsunuz, parfümlerin üzerinde bir takım ibareler bulunur. Bu yoğunluğu belirler. Ama aynı zamanda hangisinin sizin bütçenize hitap ettiği de önemlidir. Parfüme, ekstratı en yoğun ve kalıcı olandır. Teninizde uzun süre koku duyulur. Eau du Parfüme orta kalıcılıkta, Eau du Toilette, çantamıza atıp gün içinde sık sık tazeleme ihtiyacı hissettiğimiz en az kalıcılıkta olan parfümlerdir.

Siz erkek parfümü alırken neye dikkat ediyorsunuz? Sizin tercihini hangi kokular? Bugünlerde bir arkadaşıma hediye aliciim. Belki siz de bana fikir verebilirsiniz efem. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Düzenli Yürüyüşün Faydaları
Erkek Parfümü Nasıl Seçilir