Evde Manikür Nasıl Yapılır | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız? Size güzel bir hafta diliyorum. Bu günlerde daha çok evde güzelleşiyoruz değil mi? Kuaföre gitmeden de bakım rutinlerimizi devam ettirmenin yollarını arıyoruz. Peki evde manikür nasıl yapılır, bugün biraz size bundan bahsediciim efem. Bol köpüklü kahveler hazırsa bana eşlik edin.

Evde Manikür için Gerekli Malzemeler

  • Kâğıt havlu ve pamuk havlu
  • Manikür suyu ya da manikür eldiveni
  • Tırnak Makası
  • Törpü
  • Portakal çubuğu ya da katikül itici
  • Tırnak Bakım Yağı
  • El kremi
  • Oje

Manikür Nasıl Yapılır

*Öncelikle tırnaklarınızda oje vara onları güzelce temizleyin.

*Tırnaklarınızı kesin. Elbette tırnak uzunluğuna siz karar vereceksiniz ama çok da dipten kesmeyin efem, aman diyeyim.

*Oval, badem, küt… Tırnaklarınıza törpü ile şekil verin.  Bunun için kâğıt ya da cam törpü tercih edebilirsiniz.

*Buffer da denilen, tırnakları parlatmak için kullanılan tırnak parlatıcı törpü ile tırnaklarınızın üzerinden geçebilirsiniz. Ama bu işlem elbette şart değil sevgili okur.

*Evet şimdi de bir tırnak bakım yağı ile tırnak etlerinizi yumuşamaya bırakıp manikür suyunu hazırlayın. Bu işlem için vazelin de kullanabilirsiniz.

*Manikür suyu ılık olsun. İçine biraz sıvı sabun, sararmış tırnaklarınız için yarım limon suyu ve biraz da zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

*Tırnaklarınızı suyun içinde 5- 10 dakika bekletin. Buna vaktiniz yoksa tek kullanımlık içi krem ve bakım yağlarıyla doldurulmuş manikür eldivenlerini kullanabilirsiniz.

*Elinizi sudan çıkardıktan sonra bir havlu ya da kâğıt havlu üzerine alın. Derinize nazik davranan bir portakal çubuğu ile katikülleri (tırnak) etlerini ittirin. Ben bunları kesme taraftarı değilim efem. Ki uzmanlar da böyle söylüyor. Ama ben keseceğim Pudralı, diyorsanız körleşmemiş ve sterilize edilmiş tırnak pensi kullanın. Ama bu etler kestikçe yeniden çıkacaktır, benden hatırlatması.

*Ardından el kremi ile ellerinizi nemlendirin.

*Ve işin en zevkli kısmına geldik! Koruyucu oje sürdükten sonra o gün canınız hangi renk oje sürmek istiyorsa onu sürün.

*Oje üzerine bir de tırnak koruyucu sürdünüz mü, tamamdır!

*Manikür sonrası ise manikür malzemelerini dezenfektan veya alkolle temizlemeyi unutmayın. Aman diyeyim. Tırnaklarımız çok fazla mikrop ve bakteri barındırır. İltihaplanmaları önlemek için temizlik işlemini atlamayın.

Evet, güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmak için ayda iki kez evde manikür yapabilirsiniz. Sizin manikür sırlarınız neler? Yorumlarda buluşalım. Zarif kalın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dört × 2 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Clubhouse ve Clapper Nedir
Evde Manikür Nasıl Yapılır