Güneş Kremi Nasıl Seçilir | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Güneş Kremi Nasıl Seçilir

Merhaba, sevgili okur. İtiraf edeyim, beyaz tenin hastasıyım. O nedenle yaz- kış güneş kremi sürerim efem. Güneşlenmekten pek hoşlanmam. Elbette D vitamini almaya da özen gösteririm.  Bronzlaşmak için saatlerce güneşlenmek sağlıklı mı, sorarım size? Güneşin zararlı ışınlarından korunmak gerek. Cilde bir kalkan oluşturarak yaşlanma etkilerini savuşturmak gerek. Çünkü uzun süre güneşe maruz kalan cilt kurur, kırışır ve kahverengi lekelerle bezenmeye başlar. Aman diyeyim, güneş kremi nasıl seçilir, anlatayım. Bana eşlik edin.

Güneş Kremi Nasıl Sürülür

*Şimdi efem, güneş kreminin etkisini göstermesi için, güneşe çıkmadan 20 dakika önce güneş kreminizi sürün.

*Terliyorsanız, duş almışsanız daha sık, normal şartlarda 2 saatte bir güneş kreminizi yenileyin.

*Güneş kreminin miktarı da önemli efem. Yüzünüze bir parmak ucu, sırt, omuz ve diğer bölgelerinize iki parmak ucu gibi düşünebilirsiniz. Kalın bir tabaka sürmenize gerek yok, aman diyeyim.

*Dudaklarınızı da güneşten korumayı unutmayın. Mutlaka koruyucu dudak kremi kullanın.

Güneş Kremi Nasıl Seçilir

*Öncelikle şunu söyleyeyim, mutlaka cilt tipinize uygun bir güneş kremi seçin. Çok zorlu, sıkıntılı veya hassas bir cildiniz varsa bir dermatologdan destek alabilirsiniz.

*Çok yüksek faktörlü ürünleri tercih etmemek gerekir. SPF 30 ile SPF 50 arasında koruma açısından devasa farklar yoktur.

*Güneş koruyucu kremler UVA ve UVB filtreli olmalıdır.

*Doktorların tavsiye ettiği üzere bu ürünler çinko oksit veya titanyum dioksit içermelidir.

*Suya dayanıklı, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, nemlendirici kremler harika olur.

*Kolay emilebilir, ağırlık yapmayan ürünleri severiz.

Güneş kremi nasıl seçilir bilgilendik, çok da güzel iyi oldu. Ama Pudralı birkaç şey daha hatırlatmak ister. Güneş gözlüğü ve şapka takmadan güneşe çıkmayın, güneşin en dik açıyla geldiği saatlerde dışarı çıkmamaya özen gösterin. Bol bol su için. Güneşe karşı koruyucu etkisi olan domates, zeytinyağı, ceviz gibi ürünleri (tabii bu ürünlere alerjiniz yoksa) sofranızda bulundurun.

Evet efem, çocuklarımızı da güneşten koruyalım. Onların yumuşacık tenleri daha hassas.  Çocuklar ve bebekler için üretilmiş güneş koruyucu kremler var. İçeriğini iyice incelemek gerek. Güneşe çıkarken hatta güneş alan yerlerdeysek, evin içinde bile güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Ayaklarınıza, kulaklarınıza çok göz önünde olmayan vücut parçalarımızı da unutmayın. Hayatınızdan zarafet eksik olmayın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 2 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Önlenir
Güneş Kremi Nasıl Seçilir