Sağlıklı Kirpikler için 7 Pudralı Öneri|Cilt Bakım |Pudralı Venüs

Sağlıklı Kirpikler için 7 Pudralı Öneri

Bilir misiniz, ‘’Türkan Şoray Kirpiği’’ örgü modeli vardır. Eh malum sultanın gözleri meşhur. İri gözleri, uzun kirpikleri… Ah, ah! Ne güzel olurdu değil mi sevgili okur, şöyle ok gibi kirpiklere sahip olmak. Maskaralar sağ olsun, yanı başımızda duruyorlar ama sağlıklı kirpikler için yapabileceklerimiz var. Çikolatalı Türk kahveleri köpürdüyse haydi başlayalım.

turkan-soray-kirpigi-orgu-pudrali-venus-714x475-1-300x200-Sağlıklı Kirpikler için 7 Pudralı Öneri-Cilt Bakım -pudralivenus
Türkan Şoray Kirpiği örgü modeli

#İlk önerim: göz makyajınızı temizlemeden uyumayın. Biliyorum, çok sıkıldınız artık bundan ama ne yapalım, ilk şart kalıntısız bir temizlik. Rica ediciim, bunu atlamayın.

#Yeşil çayınızı demlediniz. Oh, mis gibi! Afiyetle içtiniz. Eh, yarasın, sevgili okur. Şimdi bu yeşil çayı soğutun ve bir pamuğa daldırın. Gözlerinizi bununla silin. Hem de gözünüzü dinlendirmiş olursunuz. Aynı şeyi poşet çayı dolapta bekleterek de yapabilirsiniz.

#Tatlı badem yağı, kirpik bakımı için ilk aklımıza gelen doğal yağlardan. Hint-yağı da bu konuda çok başarılı. Düzenli olarak uygulayanlar gerçekten işe yaradığını söylüyorlar.

#Önemli bir husus daha var. Göz makyajı için kullandığınız ürünler kişiye özel olmalı. Dayanışma da arkadaşlar da iyidir ama rica ediciim şu göz kaleminiz gözden göze dolaşmasın.

#Kozmetik ürünlerinin ömrü 6-12 ay arasıdır. Ürünlerinizin son kullanma tarihlerine aman dikkat edin. Ben maskaramın içine birkaç damla zeytinyağı ekliyorum. Hem topaklanmasını önlüyor hem de besleyici oluyor.

#Kirpik kıvırma aletini çok sık kullanmayın derim. İpek kirpiklerinizi zedelemeyin, onları üzmeyin.

#Kirpiklerinizi taramaya ne dersiniz? Bence çok sevecekler. Maskara uçları satılıyor. Bu işlem için bunları veya iyice temizlediğiniz maskara ucunu kullanabilirsiniz.

Sizin kirpik uzatma ve gürleştirme sırlarınız var mı? Vallahi merak ettim. Bana yazarsanız, yorumlarda paylaşırsanız mutlu olurum. Aramızda kalır. Yok yahu niye kalsın, bakım kürlerimizi paylaşalım. Güzel gözleriniz güzel baksın. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Not: Türkan Şoray Kirpiği tekniği şu görseldeki gibiymiş. Beğendim doğrusu.  Zarif duruyor. Simli iplerden güzel bir şal örülebilir.  Annelerimiz, teyzelerimiz, komşularımız mutlaka bilirler bu tekniği. Eh, hadi bakalım kolay gelsin herkese. Pudralı Venüs Behlül gibi kaçar.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iki × beş =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Bir Mutlu Olma Sanatı:Hygge
Sağlıklı Kirpikler için 7 Pudralı Öneri