Spor Yapmanın Cilde Faydaları | Spor | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Spor Yapmanın Cilde Faydaları

Merhaba efem. Sporu sadece göbeğimizi eritmek ve depresyondan çıkmak için yapmayız değil mi? Güzelleşmek için de yaparız bir nevi. Sporun cilde faydaları nelermiş, birlikte devam edelim. Ispanaklı smoothieler hazırsa bana eşlik edin.

Kan Dolaşımını Hızlandırır

Kan dolaşımının hızlanması da cildi canlandırır ve gençleştirir. Ciltte doğal bir ışıltı oluşur. Vücut için gerekli olan vitamin ve mineraller daha çabuk emilir.

Stres Seviyesini Azaltır

Eh, stresiz bir yaşam da kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar değil mi efem. Güzel görünmek biraz da kendimizi nasıl hissettiğimizle ilgili. Ayrıca dermatologlar stresin akne ve sivilceye yol açabileceğini söylüyorlar.

Toksinlerin Atılmasını Sağlar

Cildimizde dış etkenler sebebiyle kir tabakası birikir. Fakat düzenli spor yapıldığında cildimiz bu toksinlerden arınır. Çünkü spor yaparken terleriz , gözeneklerimiz açılır ve nefes alır.

Kollajen Üretimini Artırır

Yaş aldıkça cildimiz esnekliğini kaybeder, kurumaya ve sarkmaya meyilli hale gelir. İşte düzenli spor yapmak kollajen üretimini destekler, hücreleri yeniler. Dolayısıyla yaşlanma etkilerini geciktirir. Mis gibi!

Selülit Oluşumunu Engeller

Ay efem bu, başımızın belası bir konu. Olmadan önce engellesek daha güzel olacak sanki. Düzenli spor yapıldığında kaslarımız sıkılaşır, vücudumuzun yağlanmasını önlenir.

Serotonin Hormonunun Salgılanmasını Sağlar

Mutluluğun sporla da ilgisi var efem. Serotonin salgılanırsa ne olur, mutlu oluruz. Mutlu olunca ışık saçarız, tazeleniriz. Eh, spora başlamak için bir sebep daha!

Hürriyet’in Mahmure ayfasında şöyle bir haber var sevgili okur:

“Düzenli spor yapmanın cilt üzerinde olumlu etkiler yaptığını kaydeden Prof. Dr. Ekrem Aktaş, insan cildinin dış etkenler nedeniyle yıprandığını belirtti. Düzenli ve bilinçli spor yapıldığında terleme yoluyla toksinlerin yanısıra, sodyum klor ve ürik asit gibi zararlı kimyasalların deriden atılacağını anlatan Ekrem Aktaş, şunları söyledi:”İnsan vücudunda 1 milyon ter bezi bulunur. Bu ter bezlerini spor yaparak düzenli çalıştırırsak cilt matlıktan kurtulup, parlaklık kazanır. Derideki kapanan gözenekler sporla birlikte açılır, derideki yağlanma temizlenmiş olur. İnsan kendini daha zinde hisseder. Ruh sağlığı yerinde olunca bu durum cildine olumlu yansır. Bu nedenle düzenli spor cildi olumlu etkiler ve daha pürüzsüz ve güzel olmasını sağlar” Spor yapan insanın cildinin kas yapıp daha da gerginleşeceğini belirten Aktaş, gergin olan cildin de insanın daha güzel ve estetik görünmesini sağlayacağını belirtti.”

Bugünden tezi yok spora başlıyor muyuz efem? İlla spor salonuna gitmeye ne hacet, bir sürü video var. Aç bir müzik, dans et, yürüyüş yap. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + on iki =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Protez Saç Nedir
Spor Yapmanın Cilde Faydaları