Takma Tırnak Nasıl Kullanılır | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır

Merhaba, sevgili okur. Bakımlı tırnaklarda oje bile daha farklı duruyor değil mi? Ama bazılarımız tırnaklarını uzatamaz. Bazılarımızın ki de çabuk soyulur ve kırılır. Ama güzellik dünyasında çözümler tükenmez. Takma tırnaklarla günümüzü kurtarabilir, maniküre vakit bulamadığımız zamanlarda bakımlı görünebiliriz. O halde takma tırnak nasıl kullanılır, bana eşlik edin efem.

Takma Tırnak Nasıl Takılır

*Öncelikle yanınıza manikür setinizi, ojenizi ve tırnak koruyucu bazınızı alın. Şimdiden söyleyeyim, size lazım olacak.

*Takma tırnaklar çeşitli boylarda, yanında bir yapıştırıcı ile satılırlar. Önce parmaklarınıza ve tırnak yapınıza göre takma tırnakları ayırın.

*Takma tırnak takmadan önce kendi tırnaklarınızı kesin, törpüleyin. Takma tırnağınızın altından gerçek tırnağınızın gözükmesini istemezsiniz değil mi efem?

*İşleme geçmeden evvel kendi tırnaklarınızı yapıştırıcının yıpratıcı etkisinden korumak için koruyucu baz sürebilirsiniz.

*Takma tırnaklar, kendi etinize tam oturmalıdır. Küt kısımlar üste, daha yuvarlak kısmı altta kalacaktır. Zaten aksi halde takma tırnaklar tırnaklarınıza oturmaz.

*Yapıştırıcıdan çok az alıp tırnaklarınızı yapıştırın. Ardından bombeli görünümü engellemek için tırnağı etinize hafifçe bastırın.

*Yapıştırıcılı takma tırnakların yanında kendinden yapıştırcılı olan ürünler de var. Kullanımı size daha kolay gelebilir. Sadece şeffaf bandı kaldırın ve takma tırnağınızı yapıştırın.

*Tırnağınızı yapıştırdıktan sonra bir tırnak makası ve törpü yardımıyla takma tırnaklarınıza arzu ettiğiniz şekli verebilirsiniz. Eliniz alıştıkça bu daha az zaman alacak.

*Ve sıra geldi en keyifli kısma. Sevdiğiniz bir ojeyi iki kat sürün. Veya nail art seviyorsunuz parıltılar, simler, desenler ile yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Sanat her yerde!

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır

*Takma tırnakları çıkarmak için sıcağa yakın ılık suyu bir kaba alın. Ellerinizi bu kabın içerisinde 5-10 dakika arasında bekletin.

*Bu işlem için satılan sular da var. Dilerseniz onları da kullanabilirsiniz.

*Ellerinizi sudan çıkardıktan sonra elinizle veya bir cımbız yardımıyla tırnakları çıkartın.

*Ellerinizi kurulayın. Bu esnada tırnaklarınıza bakım yapmanızda fayda var. Bir vazelin ya da tırnak besleyici ürünler kullanabilirsiniz.

Püf Püf Noktaları

*Takma tırnakları bir hafta kadar tırnağınızda tutabilirsiniz. Ama sık sık, uzun süreli takma tırnak kullanmak tırnak sağlığınızı olumsuz etkileyecektir.

*Takma tırnaklarınızı takarken, baş parmaklarınızı en sona bırakın. Böylece daha rahat hareket edebilirsiniz.

*Ne kadar kaliteli olursa olsun, takma tırnaklarınızın düşme ihtimali var. O nedenle dışarı çıkarken yanınıza takma tırnak ve yapıştırıcı almayı unutmayın.

Anında güzellik, her daim güzellik, istediğimiz yerde, istediğimiz zamanda! Gününüz güzel geçsin, tırnağınızın ucu dahi kırılmasın. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

beş − 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Hindistan Cevizli Kurabiye
Takma Tırnak Nasıl Kullanılır