Toplanın: Yüz Yogası Yapıyoruz |Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Toplanın: Yüz Yogası Yapıyoruz

Nasılsınız sevgili okur, sıhhatiniz yerinde mi? Ya cilt sağlığınız? Cildinize iyi bakıyorsunuz umarım. İlk yazısında ne demiş Pudralı Venüs, ‘’Sen Seni Bil Sen Seni Sen Sıkı Tutu Cildini.’’ Ah, 3 ay olmuş başlayalı… Nice yazılarımız olsun, sevgili okur.

Son yıllarda duyduğumuz bir şey var: yüz yogası. Canım yogayı duyduk, ruh sağlığı, arınma, Hindistan, filan fıstık, diyebilirsiniz. Peki nedir bu yüz yogası?  Yüzümüzdeki tüm kasları aynı anda harekete geçiren egzersizlerdir.

Yaşlılıkla birlikte kaslarda gevşemeler olur ve yüzde sarkmalar başlar. Cilt ışıltısını ve canlılığını kaybeder. Kremler, makyaj ürünleri elbette işimizi kolaylaştırıyor. Günümüzde estetik, botoks ve dolgu gibi cerrahi müdahaleler imdadımıza koşsa da, maliyet gerektirmeyen doğal yöntemleri neden denemeyelim, sevgili okur? Günde 15 dakika ayırarak daha genç görünebilirsiniz. Oh, mis!

Yüz yogasına başlamadan önce cildinizi güzelce temizleyin, sevgili okur. Oh, ferah ferah. Dinlenmiş olarak egzersizlere hazır hale gelin. Ağzı balık gibi büzme, balon şişirme, kaş kaldırma, boyun kaldırma için yapılan hareketler var. Bunlar size komik gelebilir. Hatta odaya çat diye giren biri size gülebilir. Alay edebilir. Aman, aldırmayın derim ben. Hatta içeri kim girdiyse çağırın birlikte yapın.

Yüz Yogasının Faydaları

*Öncelikle yüz yogası her yerde uygulanabilir, pratik bir masaj türü. Para ve fazla vakit harcamadan sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

*Kan dolaşımınız hızlanır.

*Cildinizin yorgun görünmesini engeller.

*Ciltte kırışıklık ve sarkmaları önler. Kilo alıp vermeye bağlı sarkmaları da engellemiş olursunuz.

*Cilt hücreleriniz yenilenir, ter-ü taze bir cilde sahip olursunuz.

*Yüzünüz incelir, şekillenir.

*’’Yaşını hiç göstermiyorsun şekerim, kızını kardeşin sandım, tü tü tü maşallah,’’ sözlerini sık sık işitirsiniz. Fena mı😉

Tüm bunlar olur, çok güzel olur, çok da güzel iyi olur ama esas mesele nedir sevgili okur? İstikrarlı olmak! Tüm bu hareketleri her gün yaparsanız birkaç sene içinde genç bir cilde sahip olabilir, Şirinler’i bile görebilirsiniz. Aşağıdaki videodan ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × iki =

Henüz Yorum Yok

Önceki
8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun
Toplanın: Yüz Yogası Yapıyoruz