Vücut Peelingi Nasıl Uygulanır | Cilt Bakım | Pudralı Venüs

Vücut Peelingi Nasıl Uygulanır

Merhaba sevgili okur? Nasılsınız, umarım afiyettesinizdir. Yüz peelingi yapıyoruz ama vücudumuzu ihmal mi ediyoruz efem? Biliyorsunuz gözeneklerimiz kir ve yağ ile dolar. Cildimizi ölü derilerden arındırarak daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşturabiliriz. Damla sakızlı Türk kahveleri hazırsa, vücut peelingi nasıl uygulanır, ona bakalım.

*Vücut peelingini evde hazırlayabileceğiniz gibi, cilt tipinize uygun bir tane satın alabilirsiniz. Eğer çok hassas bir cildiniz varsa, vücudunuzda çizikler oluşmaması için daha küçük tanecikli bir ürün tercih edin.

*Peeling yaparken cildinizin ıslak olması gerekir. O nedenle duş sonrası gözeneklerin açık olduğu bu zaman dilimi, vücut peelingi için oldukça elverişlidir efem.

*Elinizle uygulama yapabileceğiniz gibi, peeling eldiveninden de yardım alabilirsiniz.

*Peelingi uygulamaya vücudunuzun en kuru bölgesinden, bacaklarınızdan başlayın. Ceviz büyüklüğünde elinize sıktığınız ürünü yuvarlak hareketlerle uygulayın.

*Bel arkasından öne, karından saat yönüne peeling yapmaya devam edin.

*Dirseklerinizi ve diz kapaklarınızı ihmal etmeyin.

*Peeling sonrası vücudunuzu bol su ile durulayın.

*Pamuklu bir havlu yardımıyla nazikçe kurulanın.

Vücut peelingini ne sıklıkta uygulamak gerekir? Efem uzmanlar haftada en çok iki kez uygulanmasını öneriyor. Elbette atopiye meyilli hassas bir cildiniz varsa mutla bir dermatalogla görüşün ve cildinize zarar vermeyecek scrub tavsiyesi alın. Aman diyeyim sevgili okur, Pudralı’dan hatırlatması.

Evde yapılan peelinglerde de en ünlüsü kahve ile yapılan sanırım sevgili okur. Kayısı çekirdeği, şeker ve tuz da genelde vücut peelinlerinde bulunan diğer maddeler. Yine hatırlatmak isterim ki, alerjik bir cildiniz varsa ürün içeriklerini dikkatlice incelemenizi ve vücudunuzun küçük bir yerinde deneme yaptıktan sonra uygulamanızı isterim efem. Evet siz bu konuda neler yapıyorsunuz, yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on + 7 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Toplanın: Tarhana Çorbası Yapıyoruz
Vücut Peelingi Nasıl Uygulanır