Yüz Nasıl Yıkanır | Yüz | Cilt Bakımı | Pudralı Venüs

Yüz Nasıl Yıkanır

Yüz yıkamak, yüz yıkamaktır, bu yazı da nereden çıktı Pudralı, diyebilirsiniz sevgili okur. Ama siz de bilirsiniz ki her şeyin bir usulü, erkanı vardır canım. Yüzümüzü yıkarken de dikkat edeceğimi ince noktalar var efem. Nelermiş bunlar, birlikte devam edelim. Bana eşlik eder misiniz?

İyi temizlenmiş bir yüz, sağlıklı bir cildin olmazsa olmazıdır. Cilt tipimize uygun, günlük yüz temizliğimiz için kullandığımız ürünlere geçmeden önce hangi adımları takip ederiz. Görelim.

*Gün içinde birçok yere dokunuyoruz değil mi? Elimizde bir sürü bir sürü bakteri birikiyor. O nedenle yüz temizliğine geçmeden önce ellerimizi sabunla güzelce yıkamalıyız. Gerçi şu korona günlerinde el yıkama uzmanı olduk. Kural neydi, 22 saniye! Aman bu esnada musluğu kapamayı unutmayın.

*Çok sıcak suyla değil, ılık suyla yıkayın. Sıcak su cildi tahriş eder, doğal yağları yok eder. Soğuk su ise gözeneklerde kalıntıların birikmesine neden olabilir. Ilık, orta yolda buluştuk.

*Yüz temizleme jelinden çok fazla miktarda kullanmayın. Bu ürünü yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Ürün yüzünüzde1-2 dakikadan fazla kalmasın.

*Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra güzelce de durulayın. Bu konu önemli. Cildinizde kalıntılara yer yok!

*Ben yıllardır yüzümü kurulamam sevgili okur. Yıkadıktan sonra nemli kalması hoşuma gidiyor. Eğer siz kurulayacaksanız yumuşak bir kâğıt havlu kullanmanızı öneririm. Çünkü pamuklu havlular ıslakken çok daha fazla bakteri üretirler.

*Yüz yıkama işleminden hemen sonra tonik ve nemlendirici kullanın. Yıkama işlemi sırasında kaybettiğiniz nemi geri kazanın.

Püf Püf Noktaları

#Yüzünüzü çok sık yıkamayın. Hele sertçe ovalayarak hiç!

#Cildi ölü derilerden arındırmak gerek ama peeling işlemini haftada en fazla iki kez yapın sevgili okur. Hele ki hassas bir cildiniz varsa haftada bir hatta iki haftada bir yeterli olacaktır.

#Söylemekten bıkmayacağım bir şey de cildi tanımak. Sizin için uygun olmayan ürünleri kullanmayın. Sorunlu veya alerjik bir cildiniz varsa mutlaka bir dermatologdan destek isteyin. İhtiyacınız olan ürünleri birlikte belirleyin.

Bugünü de temiz pak bitirdik. Mis gibi olduk. Ferahladık. Bunlar bildiğiniz şeyler efem ama ben yine de hatırlatmakta yarar gördüm. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on altı + on beş =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Highlighter Nasıl Kullanılır
Yüz Nasıl Yıkanır