Çam Kozalağı ile Yaratıcı Fikirler |Dene| Pudralı Venüs

Çam Kozalağı ile Yaratıcı Fikirler

Çam kozalağının birçok faydası var sevgili okur. Astım, bronşit tedavisinde, bağışıklığın güçlendirilmesinde, saç dökülmesi tedavisinde…Farklı alanlarda kullanılıyor, reçeli bile yapılıyor. Bugünkü yazımda ise çam kozalaklarının dayanıklı yapısı ve güzel görüntüsü ile evlerde nasıl kullanıldığına değineceğim. Naçizane birkaç öneri. Başlayalım.

*Çocuğunuzun yaratıcılığının gelişmesini istersiniz değil mi? Verin kozalakları eline. Birkaç yardımcı malzeme -tabii sizin de eşlik edeceğiniz şekilde-, ile kendi oyuncağını kendi yapsın. Kirpi olur, böcek olur. Yaratıcılığınıza bereket.

*Evimde mum kullanmayı seviyorum, sevgili okur. Biliyorum siz de öyle. Kozalakları mumluk olarak kullanmaya ne dersiniz? Kozalakları boyayarak ya da sade görüntüsü ile de kullanabilirsiniz.

*Kapı süsü seviyorsanız, kozalaklardan bir tane yapabilirsiniz. Bir silikon tabancası, birkaç renk kurdele, arzunuza göre boya ve simler yeterli olacaktır.

*Biliyor musunuz, bendeniz Pudralı Venüs, baykuşa bayılırım. Keçeden yaptığım bir sürü baykuş figürü var elimde. Gövdesi kozalaktan olacak şekilde evinizde süs eşyası olarak kullanılacak tatlı baykuşlar yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan renkli ince keçe, düğmeden gözler ve birkaç renkli ponpon.

*Eminim ki çoğumuzun evinde bir sürü ıvır zıvır var. Elbette bunların toplanması için dekoratif sepetler çok hoş olacaktır. Kozalaktan bir tane yapmaya ne dersiniz, sevgili okur. Tutkal ve akrilik boya kullanıp dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

*Sevdiklerinize el yapımı, göz nuru bir armağan vermek istemez misiniz? Bir öneri: duvara asılacak bir çiçekli bir pano yapın. Neler mi kullanacaksınız, söyleyeyim. Orta boy tahta bir pano, küçük kozalaklar, akrilik boya, sim, halat, yaprak ve bir parça jüt ipi. Yapılışına geçelim. Kozalakları istediğiniz renkte boyayın. Altına beyaz astar geçebilirsiniz. Sonra sime batırıp kurumaya bırakın. Kozalaklar kuruduktan sonra kozalakları çiçek formunda panonuza yapıştırın. Yine burada silikon tabancasından yararlanabilirsiniz. Daha sonra yaprakları aralara serpiştirin ve yapıştırın. Halatı da bağcık şeklinde süs olarak kullanabilirsiniz. Bir parça jüt ipini de panoyu duvara yapıştırmak için kullanın. Siz zevkinize göre eklemeler yapabilirsiniz sevgili okur.

*Saksılarınıza biraz hareket katmaya ne dersiniz? Var mısınız saksılarınızın dışını kozalak ile kaplamaya? Bence hoş ve doğal bir görüntü olacaktır. Boyaya bile gerek yok. Kozalaklara biraz cila sürüp saksılara yapıştırabilirsiniz.

Evet, eminim siz de evde çok yaratıcı ve güzel şeyler yapıyorsunuzdur sevgili okur. Benimle fotoğrafları paylaşın isterim. Birbirimize fikir verelim, çoğalalım. Zarif kalın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 1 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Saçlarda Kozmetik ve Doğal Ürünler Bir Arada
Çam Kozalağı ile Yaratıcı Fikirler