Evde Kendi Kitap Ayracınızı Yapın |Sen de Dene |Pudralı Venüs

Evde Kendi Kitap Ayracınızı Yapın

Kitap okumayı sever misiniz, sevgili okur. Sevdiğinizi umuyorum. İyi yazılmış bir metin bizi çok başka dünyalara götürüyor, bize yeni kapılar açıyor. Okudukça  kelime dağarcığımız genişliyor. Okumak, sözlü olarak kendimizi daha iyi ifade etmemizi sağlıyor. Mesajımı da verdiğimi göre konumuza dönelim. Kitaplarımız hazırsa ayraçlara geçelim. Evde deneyeceğiniz birkaç ayraç fikri sıralamak istiyorum.

*Özellikle yaz sezonunda evinize bir sürü davetiye geliyordur. Bunları değerlendirmek istemez misiniz? Desenleri de kendinden. Size sadece kesmesi kalıyor.

*Hani KBB doktoruna gittiğimizde boğazımıza baktıkları tahta çubuk var ya, işte onlarla da çok güzel şeyler yapabilirsiniz. Bunları oje veya akrilik boyalarla boyayıp üzerine de keçeden bir desen yapıştırırsanız mis gibi olur. Kedi, baykuş, şemsiye, araba… Aklınıza ne gelirse. Deneyin derim.

*Renkli yün iplerden ponpon yaparak da sevimli bir ayraç yapabilirsiniz. Üç parmağınıza istediğiniz renkte ipi sarın. Kalınlığına siz karar verin. Sonra sardığınız bu ipleri ortadan bağlayın ve iki taraftan da bombeli tarafları kesin. Üzerine şu oynayan gözlerden de yapıştırabilirsiniz. Tahta renkli çubukların renklileri de satılıyor. Ponponunuzla uyumlu birini seçip yapıştırın. Kitaplarınızda kaldığınız yeri kaybetmezsiniz artık.

*Çocukken çokomel yiyip kağıtlarından gemi yapardık. Alın işte size parlak parlak ayraçlar. Okumaya devam edeceğiniz sayfanın köşesine yaptığınız gemileri yerleştirin. İsmail Abi’ye de selam gönderin. O gemi bir gün gelir belki, kim bilir sevgili okur…

*Origami bilir misiniz? Biliyorsanız, harika. Renkli fon kağıtlarını katlayıp, üzerine de keçe uçlu kalemlerle desenler yaparsınız. Çok havalı olur, der Pudralı Venüs.

*Eve sık sık yemek siparişi veriyorsanız, eviniz mıknatıslı kartlarla doludur muhtemelen. İşte bunları değerlendirmek için mıknatıslı ayraç yapabilirsiniz. Evde bulunan veya kendi hazırlayacağınız kartların arasına kare şeklinde kestiğiniz mıknatısı yapıştırın. İşte oldu.

Size fikir vermesi açısından aşağıya iki video bırakıyorum sevgili okur. Sizin de fikirleriniz varsa benimle paylaşın, hatta fotoğraf gönderin. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yirmi − 7 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Ruj Nasıl Sürülür
Evde Kendi Kitap Ayracınızı Yapın