Evde Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Projeleri| Dene |Pudralı Venüs

Evde Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Projeleri

Merhaba sevgili okur. Yeni gün size şans getirsin. Umarım hepiniz afiyettesinizdir. Bugün yine içimdeki Derya Baykal’a seslenerek evdeki malzemeleri nasıl değerlendiririz, onun peşinden gidiyorum. Ne demişler efem, işleyen demir ışıldar. Eller çalışsın diyelim ve evde yapabileceğiniz geri dönüşüm projelerine göz atalım. Çaylar bardaklara dolduysa bana eşlik edin.

Araba Lastiğinden Sehpa

Olmaz demeyin efem, oluyor. Dilerseniz lastiği boyayın. Üzerine yuvarlak bir cam ya da başka bir zemin ekleyin. Lastiğin altına tekerlek monte edin ve evde, nerede ihtiyaç duyarsanız kendi emeğinizle yaptığınız sehpayı orada kullanın.

Pet Şişeden Oyuncan Roket

Çocukların hayal gücü geniştir, hepimiz biliriz değil mi? Onlara bunu daha da geliştirecek taratıcı oyuncaklarsus-esyasi-oyun-235x300-Evde Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Projeleri-Dene -pudralivenus yaptığımızda daha da mutlu oluyorlar. Peki, oyuncak roket nasıl yapılır? Önce altı sivri iki pet şişeyi griye boyayıp birbirine yapıştırın.  Şişenin altına da kırmızı sarı fon kâğıdından ya da keçeden alevler yapın. Evet, uçuşa hazırız!

Kâğıt Rulodan Dekoratif Süsler

diy-paper-roll-wall-art-to-beautify-your-home-31-300x300-Evde Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Projeleri-Dene -pudralivenusEvde kullandığınız kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı rulolarını atmayın efem. Bunları katlayarak, keserek, boyayarak, duvar süsü yapın. Çiçek, saat ve daha fazlası. Falçata, silikon tabancası ve süs malzemeleri, biraz da yaratıcılık.

Kravattan Çanta Yapımı

Üç-dört adet kravatı yan yana koyup dikin. İnce kısımlarından bir kısmını kesin. Ardından içe doğru katlayın ve sivri kısmı üste gelecek şekilde kıvırın ve yapıştırın.

Şampuan Kutusundan Kalemlik

Biten şampuan kutularını masanızı düzenlemek ve biraz da eğlenmek için kullanabilirsiniz. Basit hayvan figürleri kesebilir, fosforlu kalemle göz ve ağız ekleyebilirsiniz.

Sandıktan Kitaplık

Evde farklı dekoratif eşyalar seviyorsanız, hani şu manavlarda gördüğümüz sandıkları çok şık kitaplıklara çevirebilirsiniz efem. İster sprey boyayla eskitme yapın, isterseniz rengârenk boyayın. Birkaç tane üst üste, yan yana ekleme yaparak asimetrik kitaplıklar yapın. Nasıl isterseniz!

Çizmeden Saksı

Hani şu itfaiyeci çizmeleri efem. Onlardan özellikle bahçeniz ve balkonunuz için dekoratif saksılar yapabilirsiniz. Tabanına küçük delikler açtığınız çizmelerin içine toprak doldurun ve çiçeklerinizi ekin. Çok kolay, değil mi?

Renkli Kapaklardan Tırtıl

Çocuklarla yapabileceğiniz güzel bir oyuncak. Pet şişlerin kapaklarını atmayın. Renk renk olursa daha da hoş olur. Birbirine yapıştırın. Siyah kalemle göz -ağız çizin. İşte bu kadar.

Cam Şişeden Çerçeve

Klasik çerçevelerden sıkıldıysanız size bir önerim var. Aile fotoğraflarını evinizin en güzel yerinde sergilemek isterseniz, bunları cam kavanoz ya da şişenin içine yerleştirin. Farklı boylarda kavanozlar kullanarak farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Eski Dolap Çekmecelerinden Raf

Eski dolaplarınızı atmadan evvel bir kez daha düşünün sevgili okur. Bu çekmeceleri boyayın, iç kısmına duvar kâğıdı yapıştırın. Evinizin çeşitli yerlerinde kitaplık niyetine ya da banyo, mutfak gibi mekânlarda düzenleyici olarak kullanın. Havlular, mumluklar, kaktüs saksıları… Oldukça hoş duracaktır.

Geri dönüşüm için evde neler yapılabilir, umarım size bir nebze de olsa fikir verebilmişimdir sevgili okur. Sizin geri dönüşüm fikirleriniz neler. Yorumlarda buluşalım, paylaşalım, çoğalalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 8 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Grafik Eyeliner Nasıl Çekilir
Evde Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Projeleri