Islak Mendil Kapaklarını Dönüştürüyoruz |Dene|Pudralı Venüs

Islak Mendil Kapaklarını Dönüştürüyoruz

Pudralı Venüs bazen ne der? İçinizdeki Derya Baykal’ı ortaya çıkarın. ‘’Sen de Dene’’ köşemize bugün ıslak mendil kapakları konuk oluyor sayın seyirciler. Hani şu mendilleri ambalajdan çıkardığımız plastik kısım. Eminim bunlardan hepimizin evinde var. Atmak yerine dönüştürebiliriz.  Bunlar ne işe yarar ki, demeyin. Bakalım neler yapabiliriz.

*En basiti çerçeve yapmak. Bu plastiklerin renkleri de güzel. Hemen içine bir fotoğraf koyup kullanabilirsiniz. Arka kısma da mıknatıs yapıştırıp buzdolabınızı süsleyin. Mis gibi. Hem  sevdikleriniz mutfakta da sizinle.

*İğneleriniz oraya buraya mı saçılıyor, kolayı var. Bu plastiklerden iğne kutusu yapabilirsiniz. Küçük demir mıknatıslara iğneleri yapıştırın. Sonra bu kapağın içine yerleştirin. Dışını süslemek size kalmış. Artık boncuk mu yapıştırırsınız, üzerine iple mi geçersiniz, orasını Pudralı Venüs bile-bilemez.

*Tabii ilaç kullanmayın, hep sıhhatli olun ama sürekli kullandığınız ilaçları koymak için bir hap kutusu yapabilirsiniz. Bence iyi fikir!

*Bozuk paraları biriktiririm. Sonra onları bütünleyince bir sevinirim bir sevinirim, sormayın. Bunun için ne lazım, kumbara. E, kendiniz yapabilirsiniz. Karton bir kutuyu renkli bantlarla çevreleyin. Üzerine bu plastiklerden yapıştırın. Bu kumbaranın ağzı olsun. Alışverişlerden kalan kuruşları hoop, buraya atabilirsiniz. Orada burada, poşet diplerinde kalacağına biriktirmiş olursunuz.

*Bunları dekoratif ürün yapımında da kullanabilirsiniz. Kumaşla kaplayabilirsiniz, üzerine silikonla yapma çiçek yapıştırabilirsiniz, boyama yapabilirsiniz. Düşündükçe yeni fikirler geliyor sevgili okur.

*Mesela tel tokalarınız ve lastik tokalarınız kayboluyorsa kendinize bir toka kutusu yapabilirsiniz. Bu plastiklerin dışını renkli keçelerle kaplayabilirsiniz. Nasıl arzu ederseniz.

*Belki fon kağıtlarının üstüne kâğıttan veya keçeden figürler yapar ve bu kapakların içine koyarsınız. Çocuklar için iyi bir etkinlik olabilir.

Ay, bugün de bir şeyleri değerlendirdik. Güzel oldu, çok da güzel iyi oldu. Siz de deneyin derim, sevgili okur. Aşağıya konuyla ilgili bir video bırakıyorum. Hatta sizin de yaptığınız şeyler varsa yorumlarda buluşalım. Fikirlerimiz çoğalsın, paylaşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın der, Behlül gibi kaçarım. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 20 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kıvırcık Saç Bakımında 7 Püf Püf Noktası
Islak Mendil Kapaklarını Dönüştürüyoruz