Sen de Dene: Ofiste Hareket Ediyoruz!|Dene| Pudralı Venüs

Sen de Dene: Ofiste Hareket Ediyoruz!

Hareket, hareket, hareket! Beden sağlığımız için, kendimizi daha iyi hissedebilmek için hareket! Ama ben masa başında çalışıyorum, saatlerim oturarak geçiyor Pudralı Venüs, diyebilirsiniz. Haklısınız. Ama ofiste kendinize bir beş- on dakika ayırın derim ben. Peki neler yapabiliriz, başlayalım.

*Aslında sandalyede dik oturmak gerek ama bilgisayarla çalışırken buna dikkat edemiyoruz elbette. Yine de yapabileceğimiz birkaç ofis egzersizi var, sevgili okur. Sandalyede dik oturun. İki kolunuzu havaya kaldırın. Olabildiğince yukarı kaldırarak esnetin.

*Sağ elinizi sol kulağınıza koyun. Boynunuzu sağa yatırın. Birkaç saniye bekleyin. Aynı işlemi sol tarafta da tekrarlayın. 5 sağ 5 sol iyidir. Aman diyeyim boynunuza dikkat edin.

*Omuzlarımızda da çok yük var biliyorsunuz. Onlara da ilgi gösterin. Arkadan öne doğru dairesel hareketlerle omuzlarınızı çalıştırın. Kolay değil mi? Birkaç dakika bu hareketi tekrarlayın.

*Biraz da eller. İki elinizi hızlı hızlı açıp kapayın. Aç- kapa, çok kolay!

*Dumble yoksa su şişesi var! Şişenizi doldurun. 10 sağ kolda, 10 da sol kolda dirsekten bükerek aşağı yukarı kaldırın. Mis gibi, kollarınız da çalıştı.

*Ayaklarınız da masanın altında saklanmasın. Onlar da çalışsın sevgili okur.  Şimdi karın kaslarımızı  çalıştıralım. Bacak bacak üstüne atın. İki bacağınızı biraz havaya kaldırın. Üstteki ile yere dokunurken, alttaki ile diğeri ittirin. Bacaklarınızı değiştirerek bu hareketi 20 kez tekrarlayabilirsiniz.

*Şu su şişesini ayaklarınızın altına da koyabilirsiniz. Aklınıza geldikçe iki ayağınızı birden üstüne koyar, ileri geri hareket ettirirsiniz. Gülmeyin, neden olmasın. Kas ve kemik sağlığınız için değer bence.

*Oturarak yapabileceklerinizden bahsettik. Şimdi biraz da ayakta çalışalım. Aman canım kim ne derse desin. Siz egzersiz yapmaya bakın. Hatta tüm ofis arkadaşlarınız size eşlik etsin. Ayakta dimdik durun. Sandalyenizin hizasına kadar sırtınız düz olacak şekilde eğilin.  5- 10 saniye bekleyip eski pozisyonunuza dönün.

*Fotokopi çekerken, çay- kahve alırken de egzersiz yapabiliriz aslında. Bacaklarınızı kaldırıp indirin. Ya da ellerinizi silkeleyin. Yorulana kadar yapabilirsiniz.

*Dans edin. Bulduğunuz ilk fırsatta, patronunuza yakalanmadan. Belki de çok şanslısınızdır ve dansı seven bir patronunuz vardır. Evet sevgili okur, Pudralı Venüs’ten bu kadar, hareket etmesi sizden. Zarif kalın hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × üç =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Nostaljik Deneyimler: Bigudi Nasıl Sarılır
Sen de Dene: Ofiste Hareket Ediyoruz!