Sevgililer Günü için El Yapımı Bir Armağan |Dene |Pudralı Venüs

Sevgililer Günü için El Yapımı Bir Armağan

Aşk güzel şey değil mi, sevgili okur. Ne mutlu kalbinde sevgi taşıyana, sevgisini paylaşana! Konumuz malum, 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Geç olmadan, seven sevdiğine sevdiğini söylesin. Bunlar kapitalizmin oyunu Pudralı Venüs, diyenler için de bir önerim var. Sevgilinize el yapımı bir armağan verin. Naçizane önerimi şuraya bırakayım.

*Sizin için kıymetli olan, güzel bir günden kalan eşyaları saklar mısınız? Umarım saklamışsınızdır çünkü kendileri tam da şimdi işimize yarayacaklar. Sevgili ile gidilen ilk sinema filminin biletleri olur, birlikte çekildiğiniz fotoğraf olur… Ne var ne yok çıkarın ortaya.

*Hepsinden önce güzel bir defter alın. Bu defterin sayfalarını, aşkınızın film şeridi gibi düşünebilirsiniz. Sayfalara elinizdekileri yapıştırın. Birlikte gittiğiniz ilk seyahatin otobüs biletleri mesela…

*Deftere yapıştırdıklarınızın altına tarih ve birkaç cümle yazabilirsiniz. Ay vallahi çok romantik! Canım size Cemal Süreya olun demiyorum, içinizden geldiği gibi ama imla kurallarına uyarak yazın, rica ediyorum. Mesela Cedric Chan’e ne diyordu: ‘’Ah Chan, benim üzümlü kekim.’’

* Defteri doldurduğunuzda çok özel ve kıymetli bir armağan yapmış olacaksınız. Pahalı hediyelere ne gerek! Hadi size bir güzellik yapayım da birkaç dize bırakayım şuraya. Pudralı Venüs’ün bu kıyağını unutmayın, sevgili okur.

‘’Günlerden öyle bir gündü;

Üstüne tarih düştüğüm.

Gözümün önüne geldi birden

Balkıyan güzel yüzün.

Ve yüreğim yandı söndü,

Ter bastı avuçlarımı.

Bir işlek kovan uğultusu

Kapladı kulaklarımı.’’

Metin Altıok

‘’Aşk bu

Kanatları yıldırımlanmış katı boğalar

Ateşin saydam gövdesini kırarak

Yatarak hayat dolu sarnıçların karnına

Sıkı sıkıya kapalı sivri ve kıvrak gaga

 

Delip geçecek dalıp yeryüzünü

Bak istersen avuçlarıma

Küçük parmağın hizasında o derin havzada

Göğüs göğüse iken ikimize

İki ayrı kadeh gibi doldurulmuş yudum kat’i

Sesin

Sırrım

Gözüm palaspandıras çehremde’’

Cahit Zarifoğlu

 

Onu Dansa Kaldırın

Çocukken dansa davet oynar mıydınız? Biz ilkokulda teneffüslerde hep oynardık, sevgili okur. Bu da öyle bir şey. Ona kocaman sarılın. Erkeklerden beklemek ne demek, kadınlar da erkeklere dansa kaldıramaz mı yani. E haydi o zaman, onu dansa kaldırın. Aşk şarkısı deyince aklımıza gelen ilk şarkılardan birini de buraya bırakayım. Zarif kalın, aşkla kalın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Gazoz ve Soda Şişelerini Atmıyoruz
Sevgililer Günü için El Yapımı Bir Armağan