Aseton Kullanmadan Oje Çıkarmanın 5 Yolu | Makyaj| Pudralı Venüs

Aseton Kullanmadan Oje Çıkarmanın 5 Yolu

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Hepinize güzel bir gün dileyerek başlıyorum yazıma. Oje sürmeyi seviyoruz değil mi eh, dolayısıyla tırnak bakımımızı yapmayı da ihmal etmiyoruz. Bir de doğal olana meylediyoruz sağlığımız için pek tabii. O halde aseton kullanmadan oje çıkarmanın 5 yolu neymiş, birlikte bakalım. Bana eşlik edin efem.

Oje Çıkarıcı Mendil Kullanmak

Aseton tırnak etlerini kurutur. Ojeyi daha hızlı çıkardığı doğrudur ama ben oje çıkarıcı mendilden de çok memnun kaldım diyebilirim.  Kullanıyorum, rahatım efem. Siz de E vitamini ve gliserinli olanları tercih ederek aynı zamanda tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. 

Kastor Yağı İle Oje Çıkarmak

Bunu geçenlerde Vera’dan duydum. Kastor yağını pamuğa döküyormuşsunuz, sonra ojelerinizi çıkarıyormuşsunuz. Tabii öyle asetonda olduğu gibi şak! Diye çıkmıyormuş efem. Biraz uğraşmak lazımmış ama olsun, en azından bitkisel yağ kullanmış oluruz.

Ojeyi Oje İle Çıkarmak

Bunu yöntemi bulan kişi herhalde “çivi çiviyi söker” düsturundan feyz aldı sanırım efem:) Özellikle koyu renk ojelerde bu yöntem oldukça işe yarıyor. Çok basit, ojenizin üzerine oje sürün ve bir pamuk yardımıyla tırnaklarınızı hoop temizleyin.

Limon ve Sirke İle Oje Çıkarmak

Tüh, asetonum bitmiş, mendilim de yok diye hayıflanmayın. Çare mutfak, çare limon ve organik sirke. Yarım limonu sıkın ve üzerine biraz sirke ilave edin. Parmaklarınızı bu karışıma sokun ve içinde 4-5 dakika bekletin. Ardından bir pamuk yardımıyla ojelerinizi silin. Biraz zorlanabilirsiniz, pamuğun üzerinden tırnağınızı hafifçe kazıyın. Ama biliyorsunuz limon da asitli bir meyve, tırnaklarınızı yıkayıp bakım yağı kullanmayı ihmal etmeyin.

Soyulan Oje ile Asetona Gerek Yok

Ne yapıyoruz, su bazlı soyulan ojeyi tırnaklarımıza sürüyoruz. Hatta iki kat sürerseniz daha etkili olur. Üzerine de istediğiniz renk ojeyi sürün. İster mat, ister simli, ister çok renkli! Ardından ojeyi tırnağınızdan sıyırarak çıkarın. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde, Pudralı bunu beğendi.

Evet efem bugün de bana ayrılan sürenin sonuna geldik. Sizin aseton kullanmadan oje çıkarma yöntemleriniz neler, yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

altı + bir =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Argan Yağının Saça Faydaları
Aseton Kullanmadan Oje Çıkarmanın 5 Yolu