Bella Hadid Öneriyor: Jamsu Makyajı | Makyaj | Pudralı Venüs

Bella Hadid Öneriyor: Jamsu Makyajı

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Bugün size son günlerde TikTok’ta viral olan bir güzellik hilesinden bahsetmek istiyorum.  Ünlü model Bella Hadid’in gündeme getirdiği Güney Kore çıkışlı Jamsu makyajı nedir, nasıl uygulanır onu anlatmak istiyorum. Soğuk kahveler bardaklara dolduysa bana eşlik edin efem.

Jamsu Makyajı Nasıl Ortaya Çıktı?

Jamsu’nun ortaya çıkış hikâyesinden bahsetmek için 2017 yılına ışınlanıyoruz efem. Independent Türkçe ‘nin haberine göre Bella Hadid Dior’un kampanyası için Dubai’deyken güzellik uzmanı Huda Kattan’a Jamsu tekniğini öneriyor. Daha sonra Kattan bu tekniği uyguluyor ve genel olarak olumlu yorumlarını YouTube kanalında paylaşıyor. Fakat Jamsu makyajının her gün uygulanmasının cilde zarar verip vermeyeceği konusunda çekinceleri olduğunu dile getiriyor. Fakat makyajının gün boyu kalıcı olmasını isteyenlerin bu yönteme bir şans vermesi gerektiğini de ekliyor. Aşağıda ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Jamsu Makyajı Nasıl Yapılır?

Jamsu, suya daldırma, batırma anlamına geliyor. Bu teknikte tek makyajınızı yaptıktan sonra yüzünüzü soğuk suya daldırıp 30 saniye bekliyorsunuz efem.  Söylenene göre böylece makyaj yüzünüze sabitleniyor ve gün boyu kalıcılığını koruyor. Ve belki de yağlı cilde sahip olanların çok seveceği bir şey yapıyor: cildi mat tutuyor! Birçok Tiktok kullanıcına göre de bu işe yarıyor. Siz denediniz mi? Kılcal damar çatlamasından mustarip olanların denememesinde fayda var sanki sevgili okur, ne dersiniz?

Makyaj malzemelerinizi, derin cam kabınızı, soğuk suyunuzu ve havlunuzu hazırladıysanız Jamsu makyajının uygulanış adımlarına geçelim.

  • Her zaman yaptığınız gibi makyaj bazınızı sürün. Fondöteninizi, kapatıcınızı ve diğer kullandığınız ten makyajı ürünlerini yüzünüze uygulayın.
  • Ardından transparan pudra ile yüzünüzü kaplayın.
  • Göz ve dudak makyajınızı daha sonra yapacaksınız efem, aman diyeyim.
  • Makyajınız bittikten sonra yüzünüzü tampon hareketlerle kurulayın.

İşte bu kadar basit efem. Özel günler için kurtarıcı bir yöntem olabilir. Siz Jamsu makyajını denediniz mi?  Bana yazın. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

beş × 5 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Tavuk Çorbası Tarifi
Bella Hadid Öneriyor: Jamsu Makyajı