Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır | Makyaj | Pudralı Venüs

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Buğulu gözler deyince aklıma Türkan Şoray gelir. Sultanın o kocaman etkileyici gözleri, hangimizin hafızasında yer etmedi ki? Hatta bu isimde Murat Soydan’la oynadıkları bir film de var. Neyse efem serbest çağrışımı bir kenara bırakıp konuma döneyim. Bugünkü konumuz buğulu göz makyajı nasıl yapılır, ya da dumanlı gözler. Fırçalarımız hazırsa buyurun, devam edelim.

 Buğulu göz makyajı deyince çoğumuzun aklına siyah veya gri renkler gelir ki ben de çok severim. Oysa kahverengi göz makyajı da hemen hemen tüm göz renklerinde çok hoş duruyor. Buğulu gözler, gece elbisesi ya da sadece kot- beyaz tişört-topuz kombiniyle de harika duruyor bence. O vakit adım adım makyajımıza geçelim efem.

*Göz makyajımızın dağılıp uçmasını istemeyiz değil mi? O vakit ilk iş olarak göz kapaklarımıza primer sürerek başlayalım. Evde sadece pudra var derseniz, o da olur.

* Sabitleyicinin üstüne elinizdeki farların en açık olanını uygulayarak bir astar elde edin. Sonra gölgeyle geçiş yapacağız.

*Orta tondaki farınızı tampon hareketlerle göz kapaklarınızın tamamına uygulayın.

*En koyu farınızla gölgelendirme yapın. Krem farlar daha vurgulu bir görünüm elde etmenizi sağlar.

*Temiz bir karıştırma fırçasıyla tüm renkleri hafifçe karıştırın.

*Püf püf noktası: Kaşlarınızın daha kalkık gözükmesi için kaşlarınızın altına aydınlatıcı uygulayın.

* Farımızı sürdük. Sıra gözlerimizi daha da belirginleştirmeye geliyor. Göz şeklinize göre ince bir eyeliner çekin. Kirpik diplerinizi ve kaşlarınızı belirginleştirin. Makyajınızla uyumlu göz kalemi çekin. Rimelle kirpiklerimiz uzaya çıkınca, bu iş tamamdır. Böyle dedim ama siz bunları elbiseniz ve gözlerinizle uyumlu olarak, doğal duracak şekilde yapın, sevgili okur. Abartıdan kaçının, aman diyeyim. Gerçi gece makyajı abartıyı kaldırır. İsterseniz abartın!

Buğulu göz makyajını anlattık da ne zamandır dört başı mamur bir makyaj yapmıyorum efem. Sanırım birazdan ayna karşısına geçeceğim. Şöyle bir güzel süsleneyim, sefam olsun. Sizi sosyal mesafeyi koruyarak kucaklıyorum. Aman diyeyim tedbiri elden bırakmayın, daha her şey geçmedi. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − dokuz =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Damla Çikolatalı Kurabiye
Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır