Burnu Kalkık Göstermek için Makyaj Hileleri | Pudralı Venüs

Burnu Kalkık Göstermek için Makyaj Hileleri

İllüzyonu severiz değil mi sevgili okur. Gerçeklik her zaman hoşumuza gitmez. Bir de güzelliğimiz söz konusuysa birkaç hokus pokus hareketine hayır demeyiz. Evet Pudralı bugün size burnu kalkık göstermek için makyaj hileleri anlatacak. Estetikten kaçınanlar, e hadi toplanın o zaman. Ama sosyal mesafeyi korumayı da unutmayın, aman diyeyim. Çın çın, kahveler hazırsa devam edelim.

Hokus Pokus için Gerekli Malzemeler

  • 1 karıştırma fırçası
  • 1 ince sık kıllı fırça
  • 1 yayvan fırça
  • Kontür paleti veya kontür için kullandığınız kozmetik ürünleri
  • Highlighter (aydınlatıcı)

Kalkık Bir Burun için Ne Yaparız

*Öncelikle şunu söylemek isterim. Yüzümüzü en iyi biz tanırız. Buna göre düzeltilmesini istediğimiz veya ön plana çıkarmak istediğimiz kısımları biz belirleriz. Yapacağımız makyaj hileleri buna uygun olmalıdır.

*Daha önce de söylediğimiz gibi saklamak için koyu renk, daha da vurgulamak için açık renk! Soğuk alt tonlu kontür paletiyle kusurları düzeltip sıcak alt tonlu ürünlerle beğendiğimiz kısımları ön plana çıkartıyoruz. Böylece yarattığımız kontrast bir göz yanılmasına neden oluyor. Böylece burnumuz daha düzgün biçimli gözüküyor.

*Burun küçültme ve kaldırma işlemine geçmeden önce ten makyajınızı yapın. Burnunuzu pudralayıp kullanacağınız ürünler için zemin oluşturun.

*Burun kanatlarınız genişse, daraltmak için burnunuzun iki yanına kontür yapın. Kontür için kullandığınız ürünler cilt renginizden en fazla iki ton koyu olmalıdır. Hatırlatalım. Bunun için ince bir fırça kullanın ve net çizgilerden kaçının. Yuvarlak hareketlerde ürünü yüzünüze yedirin.

*Eğer burnunuz uzun ve düşükse burnunuzun ucuna ve biraz üzerine yukarı hareketlerle kontür yapın. Daha sonra üst kısma highlighter uygulayın. Ama burnunuz kemerliyse bu kısmı vurgulamaktan kaçının.

*Burnunuzun ucuna yukarı hareketlerle küçük bir ışıltı, burnunuzu daha kalkık gösterecektir.

*Tüm bu aydınlatma ve kontürleme işlemi sonrası, temiz karıştırma fırçasıyla ürünü dağıtmayı unutmayın. Renkler birbirine karışsın ve doğal dursun.

Dediğimiz gibi efem hokus pokus yapacağınız bölgeleri iyi belirlemeniz gerekiyor.  Sonrası sizin maharetli ellerinize ve makyaj malzemelerine kalıyor. Şunu da söylemek isterim sevgili okur, ne olursa olsun burnumuz, dudaklarımız hepsi bize özel, bizim yüzümüzle orantılı, bize has. Kendimizi sevmeye ve zarif kalmaya devam edelim. İçiniz ve dışınız her daim ışıldanız. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on dört − 2 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kuaförüm Sensin
Burnu Kalkık Göstermek için Makyaj Hileleri