Corrector Nedir ve Nasıl Kullanılır | Makyaj | Pudralı Venüs

Corrector Nedir ve Nasıl Kullanılır

Gün geçmiyor ki, yeni bir ürünle tanışmayalım sevgili okur. İyi de oluyor aslında. İşimiz kolaylaşıyor. Güzelliğimiz perçinleniyor, fena mı? Kapatıcıları biliyorduk da bu corrector da ne ola ki Pudralı, derseniz anlatayım efem.

Correctorı dilimize düzeltici olarak çevirebiliriz. Kısaca ciltteki renk eşitsizliğini gideren ürünler olarak açıklayabiliriz. Genelde palet veya çark şeklinde satılırlar. Kremsi ve toz formları vardır. Palette somon, yeşil, kırmızı, mor renkleri bulunur. Bu renklerin hepsinin bir görevi var elbette, birazdan açıklayacağım. Evet, çaylar ince bardaklara dolduruldu mu?

Devam edelim. Bu bizim correctorlar cildimize makyaj için güzel bir zemin oluşturmamızı sağlarlar. Nasıl sürülmeleri gerektiğinden kısaca bahsedeyim.

*İstenmeyen görüntüyü kapatacağım diye ürünü yüzünüze boca etmeyin, rica ediciim. Bir miktar alıp tampon hareketlerle sorunlu bölgeye uygulayın.

* Corrector paletinden ihtiyacınız olan ürünü kullandınız. Üzerine de bir kapatıcı uygulamanız gerek. Cilt tonunuzla uyumlu bir kapatıcı tercih edin.

*Burada amaç bir rengi karşıt rengi ile kapatmak. Hangi renk hangi rengi nötrler, haydi bakalım biraz araştırmaca!

*Corrector, kapatıcılara göre daha ince yapılıdır. Bu nedenle fırçayla değil, elle uygulanması önerilir.

Corrector Paletindeki Renkler Ne İşe Yarar

Yeşil: Cillteki sivilce ve kızarıklıkları gidermek için kullanılır. Akne izleriniz mi var, burnunuzu silmekten burun ucunuz kıpkırmızı mı oldu, kılcal damarlarınız çok mu görünür, canım yeşil imdadımıza koşuyor. Yani neymiş, kırmızıyı nötrleyen renk, yeşilmiş. İngilizce dersinde öğretmenimiz repeat after me, derdi. Aklıma o geldi nedense.

Mor-Lila: Göz altı morluklarınızı kapatmak için (daha çok buğday tenliler için,)ciltteki güneş lekelerini, cilt lekelerini gidermek için kullanılır. Solgun bir cildiniz varsa, cildinizdeki sarılıkları gidermek için de mor corrector kullanabilirsiniz.

Sarı: Göz altı morluklarını kapatır. Sarının aynı zamanda aydınlatıcı bir etkisi vardır.

Kırmızı-kahverengi: Çok koyu cilt lekelerinizi kapatmak için kullanabilirsiniz. Veya koyu renk bir cilt tonuna sahipseniz, göz altı halkalarınızı kırmızı corrector ile kapatabilirsiniz.

Somon-şeftali-pembe: Açık ve soluk tenliyseniz göz altı morluklarınızı bu renk correctorlarla kapatabilirsiniz. Hasta oldunuz, solgun görünüyorsunuz, yine şeftali ve pembe correctordan yardım alabilirsiniz.

Doğru ürünleri, doğru şekilde kullandığınızda harikalar yaratacağınızı biliyorsunuz değil mi, sevgili okur. Kozmetik dünyası bakalım bize daha ne güzellikler getirecek. Biz ruhumuzla da ışıldamaya devam edelim. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × dört =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Dudak Peelingi için Doğal Tarifler
Corrector Nedir ve Nasıl Kullanılır