Draping Makyaj Nedir | Makyaj Teknikleri | Pudralı Venüs

Draping Makyaj Nedir

Bu güzel pazartesi gününden herkese merhaba sevgili okur. İyi haftalar dileyerek başlıyorum. Gün geçmiyor ki 70’lerde moda olan bir makyaj akımı yeniden trend olmasın. Nostaljik izleri bugüne taşımak, modern zamanlarla birleştirmek, bunu sanırım hepimiz seviyoruz efem. Ne de olsa makyaja annemizin rujunu sürerek başladık, değil mi?  O zaman draping makyaj nedir, kolay draping makyaj tekniği nasıl uygulanır, hazırsanız bana eşlik edin.

Draping Makyaj Tekniği Nasıl Uygulanır

Draping makyaj tekniği ile doğal bir ışıltı elde ederek cildinizi boyutlandırabilirsiniz. Bunun için bir koyu bir açık renk allık ve allık fırçasına ihtiyacınız olacak. Yüzünüzde bronzer kullanmadan da sıcak ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şeftali ya da pembe renkteki allığınızı elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Önce tampon hareketlerle ardında fırçayı aşağı yukarı gezdirerek allığı yüzünüze güzelce oturtun.

Daha açık tonda allığı burun ucuna, alın köşelerine de uygulayın. Abartıya kaçmamak kaydıyla! Çünkü doğal bir görünüm elde etmek istiyoruz değil mi efem! Bu makyajın daha yoğun uygulandığı alanlar da var, defileler. Ama yoğun ışık altında ve mankenlerin stylingi içinde bütün içinde olduğundan göze batmıyor elbette.

Draping Makyajın Püf Püf Noktaları

Draping makyajda amaç allık ile yüzü boyutlandırmak ve doğal bir görünüm elde etmek. O nedenle abartıya kaçmamak draping makyajın püf noktası.

Ten makyajınızı tamamladıktan sonra ise göz ve dudak makyajınızın da sade olması gerekiyor efem. Göz farınızı kahverengi, toprak tonlarında rujunuzu ise nude renklerde tercih edebilirsiniz.

Bu makyaj tekniğini deneyen varsa Pudralı’ya yazsın, fotoğraf atsın, rica ediciim. Nasıl göründüğünü ve püf noktalarınızı merak ediyorum. Böyle öğrenelim, paylaşalım, isterseniz dost olalım göklerdeki turnalarla:) Hayatınızdan zarafet eksik olmasın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × dört =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Burcu Biricik’in Yeni Dizisi Fatma
Draping Makyaj Nedir