Dudak Kalemi Nasıl Sürülür | Makyaj | Pudralı Venüs

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür

Dudak makyajı yaparken dudak kalemi kullanır mısınız sevgili okur. Yoksa ben rujumu sürer çıkarım, diyenlerden misiniz? Sürmenizi öneririm çünkü kendisi rujun kalıcılığını artırıyor. Ruju taşırmamak için size bir çerçeve oluşturuyor. Özellikle koyu renk rujlarda rengi ön plana çıkartıyor. Evet, yazımıza devam edelim bakalım Pudralı Venüs Hanım neler diyecek.

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür

*Dudak makyajına geçmeden önce, özellikle kuru dudaklara sahipseniz, renksiz bir nemlendirici kullanarak zemini hazırlayın.

* Düz bir çizgi elde etmek için dudağınızı dört bölüme ayırabilirsiniz. Dudağınızın en üst noktasına, bir x çizin. Sağ ve sol kenarlardan bir çizgi atın. En son alt dudağa geçin ve yavaşça çizdiğiniz tüm çizgileri birleştirin.

*Bu işlemlere geçmeden önce, daha tok bir görünüm için dudağınızın kenarından açık renkli bir aydınlatıcı ile geçiş yapabilirsiniz. Veya pudra da tercih edebilirsiniz.

* Çerçeveyi oluşturduktan sonra iç kısmı doldurun. Birkaç renk üst üste kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda ruja bile gerek kalmıyor.

*Transparan dudak kalemi son rötuşlar için imdadınıza yetişiyor, sevgili okur. Bence çok kullanışlı bir ürün. Son zamanlarda çokça tercih ediliyor. Ayrıca beğenmediğiniz kısımları bir kulak temizleme çubuğuyla silebilirsiniz. Tüm emeğinizi heba etmeyin. Cık Cık Cık!

Püf Püf Noktaları:

# Dudak kaleminin ucunun çok sivri olmamasına dikkat edin. Kaleminizi açtıktan sonra bir makyaj temizleme pamuğu yardımıyla ucunu yuvarlayabilirsiniz.

# Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için, kaleminizi dudak çizgisinin çok az üstünden çekin. (Bir kalem ucu mesafeden) Aman diyeyim, mesafeyi iyi ayarlayın. Pudralı Venüs’ten uyarması.

#Dudak kalemi, süreceğiniz ruj ile yakın tonlarda olmalıdır. 90’lı yılllarda o neydi yahu, koyu kahverengi kalemin içine ten rengi rujlar sürülürdü. Rujlardan daha koyu bir dudak kalemi bulmak için parfümeri parfümeri gezilirdi. Ne günlerdi… Zor zamanlardan geçmişiz, sevgili okur. Latife ediyorum, doksanlar candır.

Güzel dudaklar için yapılacakları biliyoruz artık. Geçtiğimiz günlerde de ‘’Ruj Nasıl Sürülür’’ isimli bir yazı paylaşmıştım. Belki göz atmak istersiniz. O aradığınız muhteşem tonu bulmanız dileğiyle. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on yedi + 19 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Islak Mendil Kapaklarını Dönüştürüyoruz
Dudak Kalemi Nasıl Sürülür