Dudak Parlatıcısı (Lip Gloss) Nedir | Makyaj | Pudralı Venüs

Dudak Parlatıcısı (Lip Gloss) Nedir

Gününüz aydınlık ve parlak geçsin efem. Çünkü bugün size dudak parlatıcılarından, ışıl ışıl dudaklardan bahsediciim. Lip gloss deyince aklıma lise zamanlarım geliyor. Kursa giderken mutlaka bir tane lip gloss çantamıza atar çıkışta rujumuzu tazelerdik. Ah, gençlik:) Eh şimdi mat ruj, mat likit ruj gözde olsa da makyajda lip glossun modası geçmez, geçebilemez:)

Lip Gloss Nedir

Dudaklara parlaklık ve nem veren, genellikle şeffaf yapıda, ıslak bitiş sağlayan, sürümü kolay likit rujlardır. Fırça yardımıyla sürülebildiği gibi bilyeli formda olanları da vardır.  Kokulu, aromalı, simli birçok çeşidi ile kendisini makyaj çantasına atabilirsiniz.

Lip gloslar daha az kalıcıdır, kabul. Saçlar rüzgârda dudaklarınıza yapışabilir o da kabul. Ama yine de seviyoruz efem, ne yapalım. Çünkü bu şeffaf dudak parlatıcıları ışığı yansıtarak dudaklarınızı daha büyük gösterir. Yüzünüze canlı ve enerjik bir görünüm verir. Islak bitişli makyajınızı tamamlar. Sizi 2000’li yılların başına götürerek nostaljik anlar yaşatır. Daha ne olsun efem, değil mi?

Lip Gloss (Dudak Parlatıcısı) Nasıl Kullanılır

*Kullanımı mat rujlar kadar zahmetli olmasa da dudak makyajından önce hazırlık gerekiyor. Dudakları ölü derinden arındırmakla işe başlayalım. Peelingle peeling! E artık biliyoruz evde de peeling malzemelerimiz var. Esmer şeker-kahve karışımı!

*Renskiz lipp glossları tek başına da kullanılabilirsiniz.

*Elbette rujla birlikte kullanıp rujunuzu daha da parlatabilirsiniz. Ama bu durumda ürünü tüm dudağa yaymak yerine belirli noktalara sürün.

*Cilt tonunuzla uyumlu nude tonlar ya da bordo, mor gibi renklerle çarpıcı dudaklar. İkisi için de gün içinde rujunuzu tazelemeniz gerekir.

*Pudralı’dan size dudak parlatıcısı sürme ile bir püf püf noktası geliyor efem, hazır mısınız? Hani ruj sürdükten sonra dudaklarımızı birbirine sürteriz ya, o meşhur hareket. İşte onu lip gross sürdükten sonra yapmıyoruz:)

Evet efem bugün de eski günlere uzandık. Lip gloss kullandığımız o parlak günlere döndük. Siz dudak parlatıcınızı nasıl alırsınız? Bana yazın, yorumlarda buluşalım. Zarif kalın. O zaman dans ,diyerek şimdilik kaçıyorum.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dört + 2 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Şehriye Çorbası Yapıyoruz
Dudak Parlatıcısı (Lip Gloss) Nedir