Düşük Göz Kapakları için Makyaj Önerileri | Pudralı Venüs

Düşük Göz Kapakları için Makyaj Önerileri

Merhaba sevgili okur. İyi haftalar dileyerek yazıma başlamak istiyorum. Bazı gözlerde kaş kemiğinin altındaki deri, göz kapağına doğru sarkık durur. Bu durumda gözler daha küçük, kısık ve çekik görünür. Yüzde yorgun bir ifade oluşur. Ama elbette makyaj hileleri ile gözleri daha açık, badem formunda ve kalkık göstermek mümkün. Limonlu çaylar hazırsa  düşük göz kapakları için makyaj önerilerine geçelim efem.

Düşük Göz Kapaklarına Nasıl Makyaj Yapılır?

  • Makyaja başlamadan önce göz kapaklarınıza mutlaka far bazı ve concealer uygulayın. Çünkü bu tür göz kapaklarında en büyük problemlerden biri de makyajın bulaşmasıdır.
  • Açık renklerde far tercih edin. Krem farlar da iyi bir seçenek olacaktır.
  • Göz boyutlandırmaya katlanma çizgisini gölgelendirerek başlayın. Başka bir koyu renk farla gözün uç kısmını farla geçin. Ters bir V elde edin. Bu uygulamayı gözün ortasına kadar yapın.
  • Gözün iç kısmını daha açık ve parlak bir farla geçin. Böylece dikkatler daha aydınlık olan bu bölgede toplanacaktır.
  • Göz pınarınızı aydınlatın.
  • Çok koyu renkte farlar ve kalın çizgiler yerine göz ucunda ince çizgiler tercih edin. Ürünü dağıtın. Suya dayanıklı göz kalemleri kullanın.
  • Kirpiklerinizi kaldırmak için eye lash kullanın. Maskara ile kirpiklerinizde daha yoğun bir görünüm elde edin.
  • Gözün düşük kısmında değil ortalarında tekli kirpikler kullanın. Yine yoğunluk göz kapağının dışında olsun.

Düşük Göz Kapaklarına Nasıl Eyeliner Çekilir?

Eğer küçük gözleriniz ve düşük göz kapaklarınız varsa daha ince bir eyeliner çekmeniz önerilir. Çok uzun kuyruklar yerine gözünüzün ucundan kaşın bittiği yerden ince bir çizgi çekin. Ardından göz dibine de ince bir çizgi çekin. Bu çizgileri birleştirin. Eyelinerı tek seferde çekebileceğiniz gibi kesik hareketlerle de bu işlemi yapabilirsiniz. Eyeliner çekerken göz kapaklarını çok çekeleştirmeyin ve kuyruk kısmını şekillendirirken mutlaka karşıya bakın.

Düşük göz kapağına sahip olanlar dumanlı göz makyajı yapamazlar mı, elbette yapabilirler. Yukarıda anlattığım şekilde koyu-açık iki farla daha büyük görünen gözler mümkün. Düşük göz kapakları için makyaj önerilerinin işinize yarayacağını umuyorum. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on sekiz + 8 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Saç Bakımının Püf Püf Noktaları
Düşük Göz Kapakları için Makyaj Önerileri