Evde Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır | Makyaj | Pudralı Venüs

Evde Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur. Hipnoz edici bakışlar hangimizin hayali değil ki? Güzel gözler, uzun ve gür kirpikler… O nedenle kirpik gürleştirmek için ne yapılır, kirpikleri en hızlı ne uzatır gibi soruların peşine düşüyoruz. Hiç merak etmeyin efem, her şeyin püf püf noktası var.  O zaman evde kirpik bakımı için neler yapabiliriz, devam edelim.

Evde Doğal Kirpik Bakımı

-Olmazsa olmaz makyaj malzemem rimel, diyorsunuz belki ama zaman zaman kirpikleri dinlendirmek gerek. Rimel sürmediğiniz günlerde kırmızı bir rujla dudaklarınızı ön plana çıkartabilirsiniz efem.

-Her makyajınızda kirpik kıvırıcı kullanmayın. Onun yerine kirpiklerinizin ihtiyacını karşılayacak nitelikte rimelleri tercih edin.

-Göz hassastır efem. Dolayısıyla göz makyajı ürünleriniz kişiye özel olsun. Karanfil dolaşabilir ama siyah göz kaleminiz elden ele dolaşmasın:)

-Alerjik reaksiyona sebep olmayacak, kirpik besleyici özelliği olan E vitamini yağı gibi doğal içeriklerle zenginleştirilmiş ürünleri tercih edin.

-Uyumadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Makyaj temizleme suyunu pamuğa dökün. Birkaç saniye gözünüzde bekletip nazikçe silin. Eğer fazlaca ovalarsanız kirpikleriniz dökülecektir.

-Kirpiklerinizi tarayın. Bunun için kirpik tarağı kullanabileceğiniz gibi bitmiş maskara fırçalarını da kullanabilirsiniz.

-Gece yatmadan önce göz kapaklarınıza masaj yapın. Bu kirpik köklerinizi uyaracak ve kirpiklerinizin daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

 Kirpikleri En Hızlı Ne Uzatır

Hiçbir bitkisel kürden ve uygulamadan mucize beklememek lazım efem. Ancak kirpik uzatmak için evde yapacağınız bakım önerileri işe yarayacaktır.

-Pratik çözümler için kirpik serumları kullanın. Elbette güvendiğiniz markalardan, uzun ve dolgun kirpikler için gerekli vitaminlerle zenginleştirilmiş içerikte ürünleri tercih edin.

-Yeşil çay ile makyaj kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Yeşil çay mı demlediniz, kalanını ziyan etmeyin efem. Çünkü kendisi göz çevresine bakım yaptığı gibi kirpik diplerini de besleyerek koparak dökülmeleri önler.

Kirpik Bakımı için Hangi Yağlar Kullanılır

Evde doğal yağlarla kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz sevgili okur. Peki kirpik bakımı için hangi yağlar kullanılır? A ve E vitamini içeren tatlı badem yağı, besleyici özelliği ile zeytinyağı, anti-bakteriyel özelliği ile lavanta yağı, hint yağı gibi doğal yağları tercih edebilirsiniz.

Sizin evde kirpik bakım önerileriniz neler? Kirpiklerinizi uzatmak için neler yapıyorsunuz?  Sırlarınızı Pudralı ile paylaşın efem. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

üç × 3 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Eski Rimel Fırçaları Nasıl Kullanılır
Evde Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır