Eyeliner Nasıl Çekilir | Makyaj | Gözler | Pudralı Venüs

Eyeliner Nasıl Çekilir

Gözlerinize bir defada düzgün bir eyeliner çektiyseniz, bravo, çok yeteneklisiniz. Genelde düz bir çizgide, kuyruklu bir eyeliner çekmek, sevgi ister, emek ister, dahası sabır ister. Velhasıl kolay iş değildir, sevgili okur. Ama yüze güzel bir anlam katar, hele de iri gözlerde çok güzel durur. Benim vazgeçemediğim göz makyajım. Eyeliner sürmeyince kendimi makyaj yapmamış gibi hissediyorum. Ah bu ben, ah bu alışkanlıklar. Peki eyeliner nasıl çekilir? Naçizane tavsiyelerimi sıralıyorum. Buyurun.

*Biliyorsunuz, eyelinerın çeşitleri var. Jel eyeliner, likit eyeliner ve kalem eyeliner gibi. Eğer eyeliner kullanmaya yeni başladıysanız seçenekleri deneyin ve bunlardan hangisini en rahat kullanabiliyorsanız, onu tercih edin. Jel eyeliner daha mat bir görünüm verirken, likit eyeliner daha parlak bir görünüm verir.

*Eyelinerınızın dağılmasını, göz kapağı üzerinde toplanmasını istemiyorsanız mutlaka far bazı kullanın. Bu, göz makyajınız için daha sağlıklı bir zemin oluşturacaktır.

*Eyelinerınızı bir çekişte sürmeye uğraşmayın. Böyle yaparak düz bir çizgi elde etmeniz zor olacaktır. Öncelikle kirpiğinizin bitim noktasına, eyelinerınızın en yüksek olacağı kısma bir nokta koyun. Jel eyeliner kullanıyorsanız bunu fırça yardımıyla yapacaksınız. Kesik kesik çizgiler oluşturun. Bunları içeri ve dışarı doğru birleştirin. Kuyruk kısmı en son, acele etmeyin. Kuyruk için dıştan ve kirpiğinizin bittiği noktaya bir hat çekin. İşinizi kolaylaştırmak için göz kapaklarınızı yana doğru gerdirebilirsiniz. Sonra yavaşça içini doldurun.

*Bir videoda izledim, kuyruk yapmanın ilginç bir yolu var. Tel tokanın uç kısımlarını eyelinerınız ile boyuyorsunuz. Sonra göz kapaklarınıza bastırıyorsunuz ve içini dolduruyorsunuz. Püf püf noktası:  Eyelinerınızı tel tokanın üzerinde kurumadan hemen uygulamalısınız.

*Gözlerinizin şekline ve biçimine göre eyelinerınızın kalınlığını ayarlayabilirsiniz. İnceden kalına doğru gitmek göze badem formu veriyor. Gözleriniz küçükse ince bir eyeliner çekmenizi öneririm.

*Yine de beğenmediğiniz bir yer mi oldu, tüm makyajınızı silmeyin derim ben. Kapatıcı bu noktada yardımınıza koşabilir. Veya kulak temizleme çubuğuna makyaj temizleme suyunuzdan küçük bir miktar dökün. Beğenmediğiniz kısmı bununla silin. Üzerinden tekrar geçebilirsiniz.  Düzeltilebilecek gibiyse tüm emeklerinizi heba etmeyin, sevgili okur.

*Toplanın, arkadaşlarınıza eyeliner sürün. Başkasına sürmek daha zordur bana göre, ama en azından alıştırma yaparsınız, nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Genelde siyah düşünülür ama renkli eyeliner de tercih edebilirsiniz elbette. Bir sürü buğulu göz! Her yer Türkan Şoray olur, ekose desenli eteklerinizi de giydiniz mi, oh mis!  Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − altı =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Bu Kez Erkekler: Sakal Bakımı
Eyeliner Nasıl Çekilir