Far Nasıl Sürülür | Makyaj | Güzellik |Pudralı Venüs

Far Nasıl Sürülür

Merhaba sevgili okur. Far, göz makyajımızın vazgeçilmezlerinden biri değil mi? Onu yıllardır çok seviyoruz.  Hatta bu ara mavi göz farının yeniden moda olduğunu görüntülüyorum:) Mavi far deyince aklıma Sibel Can’ın ‘’Padişah’’ şarkısındaki kısa saçlı hali geliyor. Neyse efem, konumuza dönelim.  Makyaja yeni başlayanları da selamlayarak adım adım far nasıl sürülür, görelim.

*Öncelikle gözlerinizi makyaja hazırlamanız gerek. Göz kapaklarınıza far bazı veya bir parça pudra uygulayın. Böylece makyajınız daha kalıcı ve pürüzsüz olacaktır.

*Daha profesyonel bir görünüm için açık-orta-koyu tonlarda farlar kullanmalısınız. Ama elbette tek renk far uygulaması da yapabilirsiniz.

* Öncelikle en açık renkle kaş altınıza ve göz pınarınıza far uygulayın. Bu kaşlarınızı daha kalkık gösterecektir.

*Orta koyuluktaki farı ise göz kapaklarınızın katlandığı bölgeye sürün. Bu renk ten renginize yakın olsun. Burası önemli.

*Koyu rengi gölgelendirme yapmak için kullanabilirsiniz. Yukarıya doğru, yuvarlak hareketlerle bu işlemi yapın.

*En son bir karıştırma fırçası ile bu renkleri hafifçe birbirine yedirin.

*Göz rengine zıt renkler kullanmak iyidir ama sizin keyfiniz nasıl isterse sevgili okur. Yaratıcılığınıza sağlık. Buğulu göz makyajını sevdiğim gibi rengarenk göz makyajına da bayılırım. Yeter ki doğru uygulanmış olsun.

Püf Püf Noktaları

#Gözlerinizi daha büyük göstermek içim alt kirpik diplerine de far uygulayın.

#Gözleriniz birbirine yakın ise göz pınarlarınıza aydınlatıcı ya da açık renk bir far sürün. Eğer gözleriniz birbirine uzaksa göz pınarlarınıza koyu renk bir far sürün.

#Göz çukurlarınız çok belirginse gölgeli makyaj yapmaktan kaçının.

#Far uygulaması sırasında fırçanızda biriken farları hafifçe silkelemeyi unutmayın.

Evet bugün bana ayrılan sürenin sonuna geldik. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Siz makyaj yapa yapa en rahat ettiğiniz tekniği bulacaksınız. En önemlisi yapılan makyajın doğal durması.  Böyle kat kat abartılı makyaj çok hoş durmuyor sanki, ne dersiniz? Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + altı =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Yumurtalı Patlıcanlı Sufle
Far Nasıl Sürülür