Göz Altına Concealer Nasıl Sürülür |Kapatıcı|Makyaj|Pudralı Venüs

Göz Altına Concealer Nasıl Sürülür

Merhaba sevgili okur. Ten makyajının olmazsa olmazlarından biri de kapatıcılar. Daha çok concealer olarak andığımız bu kozmetik ürünleri gözaltı morluklarını kapatmak için imdadımıza yetişiyor. Uykusuzluk, stres, fazla kafein… morlukların nedenlerinden birkaçı. Elbette çok koyu halkalar, hep orada duruyorlarsa bir hastalığın habercisi olabilirler. Bir doktora başvurmakta yarar var. Göz altına concealer nasıl sürülür, bana eşlik edin efem.

Concealer/ Kapatıcı Göz Altlarına Nasıl Uygulanır

*Burada en önemli konu, ihtiyacınız olan doğru ürünü seçmek. Biliyorsunuz kapatıcıların çeşitli formları var:

  • Krem
  • Toz
  • Likit
  • Kalem
  • Stick

Hangisini seçelim Pudralı, derseniz, burada sizin kullanım alışkanlıklarınız devreye giriyor. Mesela bana göre stick kapatıcı daha pratik. Likit kapatıcıda olduğu gibi fırçaya ihtiyaç kalmıyor. Birkaç parmak hareketi ile işlem tamamlanıyor. Elbette cilt yapısı da burada önem arz ediyor. Mesela yağlı cilde sahip olanların krem ve stick kapatıcı kullanmaması gerekiyor.

*Kapatıcı uygulamadan önce göz altlarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Nasıl ki ten makyajımız için yüzümüzü nemlendiriyorsak, göz altlarına da aynı işlemi uygulamalıyız. Daha etkili sonuçlar için hazırlık şart!

*Kullanacağınız concealer cilt tonunuzla uyumlu olmalı. En fazla bir ya da bir buçuk ton açık renkte bir kapatıcı tercih etmelisiniz. Aslında gözaltı morluklarını kapatmak için sıcak renkleri tercih ediyoruz. Turuncu, somon rengi… Bu tamamen sizin cildinizi iyi tanıyıp, renginizi en doğru şekilde belirlemenize kalıyor.

*Kapatıcıyı göz altınıza noktalar halinde bırakın. Bir fırça yardımıyla, hafifçe uygulayın. Sünger kullanacaksanız tampon hareketlerle ürünü dağıtabilirsiniz.

Püf püf noktası: Kullandığınız kapatıcı, ince yapılı olmalı. Ayrıca çok az miktarda kullanmanız demek. Ne kadar çok sürersem kusurlar o kadar kapanır, sadece bir yanılgı. Her zaman hafif dokunuşlar!

*Kapatıcıyı sürdükten sora üzerine çok hafif fondöten, üzerinde de sabitlemek için transparan pudra sürebilirsiniz. Böylece concealer daha uzun süre dayanacak ve çizgilere dolmayacaktır. Fırçayı elimizin üstüne hafifçe vurarak fazlalıkları silkelemekte yarar var. Her şey kararında değil mi sevgili okur.

*Göz altımızdaki morlukları, kızarıklıkları kapattıktan sonra fırçamızı gözümüzün iç kısmını, burnumuzun üst bitiş noktasını da aydınlatmak, daha hoş bir görüntü yaratır.

Tüm bu süreçler sizin makyaj deneyimlerinizle, her geçen gün cildinize iyi gelen ürünü gözlemleyip seçmenizle alakalı elbette.  Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bir × beş =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Latte Art Nedir
Göz Altına Concealer Nasıl Sürülür