Grafik Eyeliner Nasıl Çekilir | Makyaj | Pudralı Venüs

Grafik Eyeliner Nasıl Çekilir

Merhaba sevgili okur. Gününüz güzel olsun.  Bugün yine bamtelinize dokunuyorum ve etkileyici göz makyajının baş aktörlerinden eyelinerlerden bahsetmek istiyorum. Eyeliner çekmeyi severiz değil mi? Ya da bazen sıradanlıktan sıyırılıp adeta podyumda yürüyormuşçasına farklı makyaj trendlerini denemeyi? Grafik eyeliner de son yıllarda oldukça popüler olan uygulamalardan biri.  Grafik eyeliner nasıl çekilir, konusuna geçmeden önce eyeliner nasıl çekilir, önce bunu hatırlayalım der Pudralı Venüs. Limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin.

Yeni Başlayanlar için Eyeliner Nasıl Sürülür

  • Öncelikle eliniz alışana kadar size kolaylık sağlayacak eyeliner çeşitlerinden birini seçerek işe başlayın. Biliyorsunuz efem, kozmetik ürünlerini deneyerek en sevdiğimizi bulabiliyoruz. Kalem, jel eyeliner, likit eyeliner… Ama eğer eyeliner çekmeye yeni başlayanlardansanız ince, keçe uçlu bir ürün seçmenizi öneririm.
  • Göz kapağınızı, eyelinera hazırlayın. Kalıcılık ve yoğunluk için mutlaka far bazı kullanın. Acil durumlarda nude tonlarda bir far da kullanabilirsiniz. Far bazınız bittiyse bile endişeye mahal yok:)
  • Eyelinerı çekmeye uç kısımdan başlayın. Kalemi yassı tutarak bitiş çizgisine karar verin ve bir çizik atın. Bu çiziğin ucundan kirpik diplerinize doğru ters yan dönmüş, sivri kısmı dışa bakan bir V yapın. Göz pınarlarınıza doğru düz bir çizgi çekin. İçini doldurun.
  • Burada ellerinizin titrememesine dikkat edin. Tek çizgi halinde gitmenize gerek yok, ilk etapta aralıklı noktalar koyup bunları birleştirebilirsiniz.
  • Panik yapmayın, eyeliner sürerken hata yapsanız da hepsini silmek yerine pamuk ve makyaj temizleyici ile beğenmediğiniz yerleri düzeltebilirsiniz.
  • Eğer göz kalemi ile daha rahat ettiğinizi düşünüyorsanız önce göz kalemi ile çizgi çekin.

Jilet Gibi Eyeliner Nasıl Çekilir

Elbette jilet gibi eyeliner çekmenin de püf püf noktaları var. Hiç gözünüzü korkutmayın. Zamanla size yakışan biçim ve kalınlıkta eyelinerı bulacaksınız.

  • Çok sık yapılan bir hatayı düzelterek başlayalım. Eyeliner çekerken derinizi sağa sola çekiştirmeyin. Gözleriniz açık, karşıya bakın.
  • Kolay kuyruk yapımı için para bandı, kredi kartı, kaşık, tel toka gibi materyallerden yardım alın. İşiniz kolaylaşacaktır.
  • Eğer iki göz kapağınıza çektiğiniz eyelinerın eşit olmadığını düşünüyorsanız çizgileri biraz daha kalınlaştırabilirsiniz.
  • Göz içinize ve gözaltlarınıza kalem çekerek, gözlerinizi daha da vurgulayabilirsiniz.

grafik-eyeliner-pudrali-venus-600X300-1-300x150-Grafik Eyeliner Nasıl Çekilir-Makyaj -pudralivenus

Adım Adım Grafik Eyeliner Nasıl Çekilir

Hemen söyleyelim, ben zaten kuyruklu eyeliner çekmesini bile yeni öğrendim, bundan sonrası sanatçılığa girer deyip pes etmek yok. Bir süre sonra eliniz alışıyor ve hızlanıyorsunuz. Ben bir deneyin, derim efem.

Evet, başlayalım mı? Önce makyajınızı yapın. Islak bitişli, ışıltılı bir makyajla daha çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Renkli kalemlerle iç içe çizgiler çekebilir ya da siyah çizgilerin içini renkli farlarla doldurabilirsiniz.

Daha ince çizgiler için likit eyeliner, daha kalın çizgiler için kesik uçlu keçe eyeliner kullanabilirsiniz. Önce göz kapağınızın ucuna bir çizik atın. Ardından göz kapağınızın katlandığı yerden düz bir çizgi çekin ve bulaşmaması için biraz kurumasını bekleyin. İşte bu kadar. Pinterestten biraz araştırma yapabilir ya da eyeliner çekme aparatından yardım alabilirsiniz.

Bugün de Pudralı ’ya ayrılan sürenin sonun geldik efem.  Grafik eyeliner nasıl çekilir, püf püf noktalarıyla anlatmaya çalıştım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + dört =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Erkek Parfümü Nasıl Seçilir
Grafik Eyeliner Nasıl Çekilir