Kaş Kınası Nedir | Kaş Boyama | Makyaj | Pudralı Venüs

Kaş Kınası Nedir

Evdeysek, güzelleşmeyelim mi yani sevgili okur, sorarım size? Ben evden çalışıyorum ve onun dışında da dışarı çıkmıyorum ama canım istedikçe makyaj yapıyorum. Ama kaşlarımla başım dertte. Araları boş. Seyrek. Sürekli kaş kalemi, kaş farı kullanmıyorum. Şimdilik microbladingi erteledim. O zaman kaş kınası nedir, bana eşlik edin.

Henna brows olarak bilinen kaş kınası kaşlarınızı geçici olarak renklendirir ve şekillendirir. Kaşlarım asimetrik, kaşlarım dökülüyor, kaşlarım neden gür değil diyorsanız, bu işlemi deneyebilirsiniz. Elbette emin ellerde, tüm dezenfeksiyon kurallarına uyulan yerlerde ya da sağlıklı günlerde. Bu işlemi evde de yapabilirsiniz. Henna brows kitleri var.  Elbette kendinize güveniyorsanız. Kaşlarımı çok iyi tanıyorum, bu işi hallederim diyorsanız. Aman diyeyim. Ben bunu profesyonel ellere bırakacağım sanırım.

Kaş Kınası Nasıl Uygulanır

*Önce kaş şampuanı ile kaşlarınız güzelce temizlenir.

*Kaş ölçümü yapılır.

*Saç renginizle uyumlu kaş kınası seçilir.

*Kaş kınası kitinden çıkan malzemeler karıştırılır.

*Kaşa sürülür, arada pamuklu çubukla kaş ıslatılır.

*Yaklaşık 40 dakika kadar kaşta kalan kına temizlenir.

İlk anda oluşan turunculuklar ve koyu renk sizi korkutmasın. Kaş kıllarınız da deriniz de bir süre sonra koyulaşacak.

Kaş Kınası Ne Kadar Süre Dayanır

Ortalama 2-4 hafta arası dayanır efem. Ama bu işlemi yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken şeyler var. Cilt temizleme ürünlerini kaşınıza değdirmeyin. Yüzünüzü bol bol köpüklüyorsunuz ya, işte onu kaşlarınıza yapmayın, aman diyeyim. Kaşlarınızı korumanız, kaş kınanızın kalıcılığını artıracaktır. Elbette kaş serumu kullanmak da.

Kaş kınası kalıcı bir işlem değil, gördüğünüz gibi. Microblading yapmaktan çekiniyorsanız bu yöntem sizin için iyi olabilir, değil mi efem. Kaşlarınızı şekillendirmek için çareler bitmiyor, görüyorsunuz. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

altı + on altı =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Skinificiation Nedir
Kaş Kınası Nedir