Kırılan Makyaj Malzemeleri Nasıl Onarılır|Makyaj|Pudralı Venüs

Kırılan Makyaj Malzemeleri Nasıl Onarılır

Merhaba canım efendim. Nasılsınız? Makyaj malzemelerimizin düşüp kırılması, korkulu rüyalarımızdan biri değil mi? Ah, en sevdiğimiz far, hem de indirimden aldığımız, paramparça olmuş bize üzgün üzgün bakıyor. Ama üzülmeyin efem. Her şeyin bir ince noktası var. Kırılan makyaj malzemeleri nasıl onarılır,  limonlu çaylar hazırsa devam edelim.

Presleme Yöntemi

Pudra, bronzer, highlighter, far gibi kırılan toz ürünleri yeniden birleştirebiliriz sevgili okur. Nasıl mı, hemen gerekli malzemeleri söylüyorum.

-Kaşık

-Tabak

-Alkol

-Kolonya

Kırılan makyaj ürününüzü iyice ezerek toz haline getirin. İçine bir miktar alkol ekleyin. Sevdiğiniz bir kokuyu -mesela portakal, mandalina yasemin, bu size kalmış- da karışımın içine ekleyin. Macun kıvamına gelen karışımı kendi ambalajına yerleştirin ve bir ağırlık yardımıyla üstüne bastırın. Ardından kurumaya bırakın. Ve yepyeni olan ürününüzü güle güle kullanın.

Göz Kalemi Sağlamlaştırma

Bazen sakarlığımız tutar ve göz kalemimiz pat diye yere düşer değil mi sevgili okur ama çaresi var. Bu sorunu yaşamamak için göz kaleminizi kullanmadan önce 15 dakika buzdolabında bekletin.

Kırılan Ruj Nasıl Kurtarılır

Bunun için iki yöntemden bahsediciim. Birincisi, eğer rujunuz ikiye ayrıldıysa kırılan parçanın tabanını çakmakla yakın ve diğer parçayla birleştirin. Bunu yaparken nazik olun. Ardından rujunuzun kapağını kapatmadan buzdolabında bekletin.

Eğer rujunuz sıcaktan eridiyse ve birleştirilecek gibi değilse o halde yeni krem rujunuzu yapmaya başlayın efem. Rujunuzu bir mum üstünde, kaşığın içinde eritin. Ardından buzdolabında donana kadar bekleyin. Bunun için far paletlerini ya da küçük lip balm kavanozlarını kullanabilirsiniz.

Evet efem siz kırılan makyaj malzemelerinizi nasıl onarıyorsunuz? Püf püf noktalarınızı bana yazın.  Atmak yok, dönüştürmek var efem. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 13 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı
Kırılan Makyaj Malzemeleri Nasıl Onarılır